Simple Meta (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Save
fr: Enregistrer

en: Path
fr: Chemin

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: Close
fr: Fermer

en: The Simple Meta module provides a flexible method to set meta tags, such as page title, keywords and description for current website page.
fr: Le module Simple Meta fournit une méthode souple pour saisir les balises meta, comme le titre de la page, les mots-clés et la description pour la page courante du site web.

en: Path is invalid
fr: Le chemin n'est pas valide.

en: Path can be only internal
fr: Le chemin ne peut être qu'interne
