Simplenews (7.x-1.1) - en to is translation catalogue (62 entries)

en: Title
is: Titill

en: user
is: notandi

en: Status
is: Staða

en: E-mail
is: Netfang

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: Email address
is: Netfang

en: Subscribers
is: Áskrifendur

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Cancel
is: Hætta við

en: Subscribe
is: Gerast áskrifandi

en: Unsubscribe
is: Hætta áskrift

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Email settings
is: Tölvupóstsstillingar

en: Priority
is: Forgangur

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Weight
is: Vægi

en: none
is: engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Export
is: Flytja út

en: Node ID
is: Auðkenni nóðu

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Format
is: Stílsnið

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: Subscriptions
is: Áskriftir

en: Mail
is: Póstur

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: Error
is: Villa

en: Created
is: Stofnað

en: Node
is: Nóða

en: Update options
is: Uppfærsluvalkostir

en: Block
is: Blokk

en: 1 day | @count days
is[0]: 1 dagur
is[1]: @count dagar

en: Always
is: Alltaf

en: Never
is: Aldrei

en: Inline
is: Innfellt

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Send
is: Senda

en: Cache
is: Flýtiminni

en: Hidden
is: Falið

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: The update has been performed.
is: Uppfærslan hefur verið framkvæmd.

en: Not published
is: Ekki birt

en: Newsletter
is: Fréttabréf

en: Newsletters
is: Fréttabréf

en: 1 week | @count weeks
is[0]: 1 vika
is[1]: @count vikur

en: User account
is: Notandaaðgangur
