Simplenews Iregister (7.x-1.4) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: E-mail
de: E-Mail

en: Subscribe
de: Abonnieren

en: Unsubscribe
de: Abbestellen

en: Mail
de: E-Mail

en: Send
de: Senden

en: The e-mail address you supplied is not valid.
de: Die E-Mail-Adresse ist nicht gültig

en: You will receive a confirmation e-mail shortly containing further instructions on how to complete your subscription.
de: Sie erhalten in Kürze eine Bestätigungsmail mit weiteren Instruktionen zur Komplettierung Ihrer Newsletter-Anmeldung.

en: Thanks
de: Danke

en: %user was added to the %newsletter mailing list.
de: %user wurde zu der Abonnentenliste von %newsletter hinzugefügt.

en: You have been subscribed.
de: Sie wurden zum Newsletter angemeldet.

en: You have been unsubscribed.
de: Sie wurden vom Newsletter abgemeldet.

en: Click to close
de: Anklicken zum Schließen

en: %user was unsubscribed from the %newsletter mailing list.
de: %user wurde von der Empfängerliste für %newsletter entfernt.

en: Internal URL
de: Interne URL

en: You will receive a confirmation e-mail shortly containing further instructions on how to cancel your subscription.
de: Sie werden in Kürze eine Bestätigungs-E-Mail mit weiteren Anweisungen zum Abbestellen des Newsletter erhalten.
