Simplenews Iregister (7.x-1.4) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: E-mail
fr: Courriel

en: Subscribe
fr: S'abonner

en: Unsubscribe
fr: Se désabonner

en: Mail
fr: Courriel

en: Send
fr: Envoyer

en: The e-mail address you supplied is not valid.
fr: L'adresse courriel que vous avez fournie est invalide.

en: You will receive a confirmation e-mail shortly containing further instructions on how to complete your subscription.
fr: Vous recevrez sous peu un courriel de confirmation contenant les instructions nécessaires pour compléter votre demande d'abonnement.

en: %user was added to the %newsletter mailing list.
fr: %user a été ajouté à la liste de diffusion %newsletter.

en: You have been subscribed.
fr: Vous avez été abonné.

en: You have been unsubscribed.
fr: Votre désabonnement a été pris en compte.

en: %user was unsubscribed from the %newsletter mailing list.
fr: %user a été désinscrit de la liste de diffusion %newsletter.

en: You will receive a confirmation e-mail shortly containing further instructions on how to cancel your subscription.
fr: Vous recevrez rapidement un courriel de confirmation contenant de plus amples instructions sur la manière d'annuler votre abonnement.
