Simplenews Iregister (7.x-1.4) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Subscribe
pt: Assinar

en: Unsubscribe
pt: Cancelar inscrição

en: Mail
pt: E-mail

en: Send
pt: Enviar

en: The e-mail address you supplied is not valid.
pt: O endereço de email que você forneceu não é válido.

en: You will receive a confirmation e-mail shortly containing further instructions on how to complete your subscription.
pt: Você receberá um email de confirmação em breve, contendo instruções adicionais sobre como concluir sua assinatura.

en: %user was added to the %newsletter mailing list.
pt: %user foi adicionado à lista de emails %newsletter.

en: You have been subscribed.
pt: Seu email foi adicionado à nossa lista.

en: You have been unsubscribed.
pt: Seu email foi removido da nossa lista.

en: Click to close
pt: Clique para fechar

en: You will receive a confirmation e-mail shortly containing further instructions on how to cancel your subscription.
pt: Você vai receber uma confirmação por e-mail contendo instruções de como cancelar sua inscrição.
