Simplenews Iregister (7.x-1.5) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: E-mail
pt: Email

en: Subscribe
pt: Subscrever

en: Unsubscribe
pt: Cancelar subscrição

en: Mail
pt: Correio

en: Send
pt: Enviar

en: The e-mail address you supplied is not valid.
pt: O endereço de email que forneceu não é válido.

en: You will receive a confirmation e-mail shortly containing further instructions on how to complete your subscription.
pt: Irá receber em breve um email de confirmação com instruções para completar a sua subscrição.

en: Thanks
pt: Obrigado

en: %user was added to the %newsletter mailing list.
pt: %user foi adicionado à lista de emails de %newsletter

en: You have been subscribed.
pt: Está subscrito.

en: You have been unsubscribed.
pt: A sua subscrição foi cancelada.

en: %user was unsubscribed from the %newsletter mailing list.
pt: %user foi removido da lista de subscrição da newsletter %newsletter.
