Simplenews Iregister (7.x-1.6) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Subscribe
nl: Abonneer

en: Unsubscribe
nl: Uitschrijven

en: Mail
nl: E-mail

en: Send
nl: Versturen

en: The e-mail address you supplied is not valid.
nl: Het opgegeven e-mailadres is ongeldig.

en: You will receive a confirmation e-mail shortly containing further instructions on how to complete your subscription.
nl: U zult spoedig een bevestigingsmail ontvangen, waarin verdere instructies staan over hoe u uw inschrijving kunt voltooien.

en: %user was added to the %newsletter mailing list.
nl: %user is toegevoegd aan de %newsletter mailinglist.

en: You have been subscribed.
nl: U bent ingeschreven.

en: You have been unsubscribed.
nl: U bent uitgeschreven.

en: %user was unsubscribed from the %newsletter mailing list.
nl: %user is uitgeschreven van de %newsletter mailinglist.

en: You will receive a confirmation e-mail shortly containing further instructions on how to cancel your subscription.
nl: U zult spoedig een bevestigingsmail ontvangen, waarin verdere instructies staan over hoe u uw inschrijving kunt opzeggen.
