Simplenews OG (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Group
id: Grup

en: Subscribers
id: Pelanggan

en: Unsubscribe
id: Berhenti berlangganan

en: Language
id: Bahasa

en: Export
id: Ekspor

en: Update
id: Perbarui

en: Created
id: Dibuat

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: No items selected.
id: Tidak ada item yang terpilih.

en: The update has been performed.
id: Pembaruan sudah dilakukan.

en: Processing
id: Memproses

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
id[0]: 1 item berhasil diproses:
id[1]: @count item berhasil diproses:

en: An error occurred and processing did not complete.
id: Ada kesalahan terjadi dan proses tidak selesai dilakukan.
