Simplenews OG (7.x-1.0-beta2) - en to cy translation catalogue (16 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Language
cy: Iaith

en: edit
cy: golygu

en: Export
cy: Allfudo

en: Update
cy: Diweddaru

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Update options
cy: Dewisiadau diweddaru

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: No items selected.
cy: Dim eitemau wedi eu dewis.

en: The update has been performed.
cy: Mae'r diweddaraid yma wedi ei wneud.

en: Processing
cy: Prosesu

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
cy[0]: 1 eitem wedi ei brosesu'n llwyddiannus:

en: An error occurred and processing did not complete.
cy: Roedd gwall a ni gwblhaodd y prosesu.
