Simplenews OG (7.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Group
fa: گروه

en: Subscribers
fa: مشترکین

en: Unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: Language
fa: زبان

en: edit
fa: ویرایش

en: Export
fa: استخراج

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Sent
fa: ارسال شده

en: No items selected.
fa: هیچ موردی انتخاب نشده.

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: Processing
fa: در حال پردازش

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
fa[0]: 1 مورد با موفقیت پردازش شد:
fa[1]: @count مورد با موفقیت پردازش شدند.

en: No newsletters available.
fa: خبرنامه‌ای موجود نیست.

en: An error occurred and processing did not complete.
fa: خطایی رخ داده و پردازش کامل نشد.

en: No subscribers available.
fa: هیچ مشترکی وجود ندارد.

en: Last batch: 1 mail sent at !time. | Last batch: !count mails sent at !time.
fa[0]: آخرین دسته: ۱ نامه در !time ارسال شد.
fa[1]: آخرین دسته: !count نامه در !time ارسال شد.

en: Newsletter category
fa: دسته خبرنامه
