Simplenews OG (7.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Group
fr: Groupe

en: Subscribers
fr: Abonnés

en: Unsubscribe
fr: Se désabonner

en: Language
fr: Langue

en: edit
fr: modifier

en: Export
fr: Exporter

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Update options
fr: Mettre à jour les options

en: Published
fr: Publié

en: Sent
fr: Envoyé

en: No items selected.
fr: Aucun élément sélectionné.

en: The update has been performed.
fr: La mise à jour a été effectuée.

en: Processing
fr: En cours de traitement

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
fr[0]: 1 élément traité avec succès :
fr[1]: @count éléments traités avec succès :

en: No newsletters available.
fr: Aucune lettre d’information disponible.

en: Mass subscribe
fr: Abonnement en masse

en: Mass unsubscribe
fr: Désabonnement en masse

en: An error occurred and processing did not complete.
fr: Une erreur s'est produite et le traitement ne s'est pas terminé.

en: No subscribers available.
fr: Aucun abonné disponible.

en: Last batch: 1 mail sent at !time. | Last batch: !count mails sent at !time.
fr[0]: Dernier lot : @count mail envoyé à !time.
fr[1]: Dernier lot : !count mails envoyés à !time.

en: Newsletter category
fr: Catégorie de lettre d'information

en: - Unassigned -
fr: - Non assigné(e) -
