Simplenews OG (7.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Group
nl: Groep

en: Subscribers
nl: Abonnees

en: Unsubscribe
nl: Uitschrijven

en: Language
nl: Taal

en: edit
nl: bewerken

en: Export
nl: Exporteren

en: Update
nl: Bijwerken

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Update options
nl: Bijwerkopties

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Sent
nl: Verzonden

en: No items selected.
nl: Geen items geselecteerd.

en: The update has been performed.
nl: De update is uitgevoerd.

en: Processing
nl: Verwerken

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
nl[0]: 1 item succesvol verwerkt:
nl[1]: @count items succesvol verwerkt:

en: No newsletters available.
nl: Geen nieuwsbrieven beschikbaar.

en: Mass subscribe
nl: Bulkinschrijving

en: Mass unsubscribe
nl: Bulkuitschrijving

en: An error occurred and processing did not complete.
nl: Er is een fout opgetreden en de bewerking is niet voltooid.

en: No subscribers available.
nl: Geen abonnees beschikbaar.

en: Last batch: 1 mail sent at !time. | Last batch: !count mails sent at !time.
nl[0]: Laatste batch: 1 mail verzonden op !time.
nl[1]: Laatste batch: !count mails verzonden op !time.

en: Newsletter category
nl: Nieuwsbriefcategorie

en: - Unassigned -
nl: - Niet toegewezen -
