Simplenews OG (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Group
pt: Grupo

en: Subscribers
pt: Subscritores

en: Unsubscribe
pt: Cancelar subscrição

en: Language
pt: Idioma

en: edit
pt: editar

en: Export
pt: Exportar

en: Update
pt: Atualizar

en: Organic Groups
pt: Grupos Orgânicos

en: Created
pt: Criado

en: Update options
pt: Opções de atualização

en: Published
pt: Publicado

en: Sent
pt: Enviado

en: No items selected.
pt: Nenhum item selecionado.

en: The update has been performed.
pt: A atualização foi efetuada.

en: Processing
pt: A processar

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
pt[0]: 1 item processado com sucesso:
pt[1]: @count itens processados com sucesso:

en: No newsletters available.
pt: Nenhuma newsletter disponível

en: Mass subscribe
pt: Subscrever em massa

en: Mass unsubscribe
pt: Anular a subscrição em massa

en: An error occurred and processing did not complete.
pt: Ocorreu um erro e o processamento não foi concluído.

en: No subscribers available.
pt: Nenhum subscritor disponível.

en: Newsletter category
pt: Categoria da newsletter
