Simplenews OG (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Group
it: Gruppo

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Language
it: Lingua

en: edit
it: modifica

en: Export
it: Esporta

en: Update
it: Aggiorna

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Update options
it: Opzioni di aggiornamento

en: Published
it: Pubblicato

en: Sent
it: Inviato

en: No items selected.
it: Nessun elemento selezionato.

en: The update has been performed.
it: L'aggiornamento è stato effettuato.

en: Processing
it: In elaborazione

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
it[0]: 1 elemento processato con successo:
it[1]: @count elementi processati con successo:

en: An error occurred and processing did not complete.
it: E' avvenuto un errore e il processo non è stato completato.

en: Newsletter category
it: Categoria della newsletter
