Simplenews OG (7.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Group
ja: グループ

en: Subscribers
ja: 配信登録者

en: Unsubscribe
ja: 登録解除

en: Language
ja: 言語

en: edit
ja: 編集

en: Export
ja: エクスポート

en: Update
ja: 更新

en: Organic Groups
ja: グループ【Organic groups】

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: Update options
ja: 更新オプション

en: Published
ja: 掲載

en: Sent
ja: 送信済み

en: No items selected.
ja: 項目が選択されていません。

en: The update has been performed.
ja: 更新されました。

en: Processing
ja: 処理中

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ja[0]: 1 アイテムが正常に処理されました：
ja[1]: @count アイテムが正常に処理されました：

en: No newsletters available.
ja: 利用可能なニュースレターがありません。

en: Mass subscribe
ja: 大量の配信登録

en: Mass unsubscribe
ja: 大量の登録解除

en: An error occurred and processing did not complete.
ja: エラーが発生し、処理は完了しませんでした。

en: No subscribers available.
ja: 配信登録している人はいません。

en: Newsletter category
ja: ニュースレターのカテゴリー
