Simplenews Owner Newsl (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Username
it: Nome utente

en: Language
it: Lingua

en: edit
it: modifica

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Published
it: Pubblicato

en: Sent
it: Inviato

en: People
it: Persone

en: Config
it: Configurazione

en: Newsletter category
it: Categoria della newsletter
