Simplenews RealName (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Subscribe
it: Registrati

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Export
it: Esporta

en: Update
it: Aggiorna

en: Email
it: E-mail
