Simplenews RealName (7.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Username
de: Benutzername

en: Real name
de: Echter Name

en: Subscribe
de: Abonnieren

en: Unsubscribe
de: Abbestellen

en: Language
de: Sprache

en: edit
de: Bearbeiten

en: Export
de: Exportieren

en: Update
de: Aktualisieren

en: Mail
de: E-Mail

en: Email
de: E-Mail

en: No subscriptions available.
de: Keine Abonnements verfügbar.

en: The following addresses were added or updated: %added.
de: Die folgenden Adressen wurden hinzugefügt oder geändert: %added.

en: The addresses were subscribed to the following newsletters: %newsletters.
de: Die Adressen wurden zu den folgenden Newslettern hinzugefügt: %newsletters.

en: No addresses were added.
de: Es wurden keine Adressen hinzugefügt.

en: The following addresses were invalid: %invalid.
de: Die folgenden Adressen sind ungültig: %invalid.

en: No addresses were found.
de: Es wurden keine Adressen gefunden.

en: Subscriber
de: Abonnent

en: Export results
de: Ergebnisse des Exports

en: No subscribers available.
de: Keine Abonnenten vorhanden.

en: Enables the creation of personalized newsletters.
de: Ermöglicht die Erstellung von personalisierten Newslettern.
