Simplenews RealName (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Real name
pt: Nome real

en: Subscribe
pt: Assinar

en: Unsubscribe
pt: Cancelar inscrição

en: Language
pt: Idioma

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Export
pt: Exportar

en: Update
pt: Atualizar

en: Mail
pt: E-mail

en: No subscriptions available.
pt: Não há assinaturas disponíveis.

en: The following addresses were added or updated: %added.
pt: Os seguintes endereços de email foram adicionados ou atualizados: %added.

en: The addresses were subscribed to the following newsletters: %newsletters.
pt: Os endereços de email foram adicionados à lista de assinaturas das seguintes newsletters: %newsletters.

en: No addresses were added.
pt: Nenhum endereço foi adicionado.

en: The following addresses were invalid: %invalid.
pt: Os seguintes endereços de email são inválidos: %invalid.

en: No addresses were found.
pt: Nenhum endereço foi encontrado.

en: Subscriber
pt: Usuário inscrito

en: Export results
pt: Resultados da exportação

en: No subscribers available.
pt: Sem assinantes disponíveis.
