Simplenews RealName (7.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Real name
fr: Vrai nom

en: Subscribe
fr: S'abonner

en: Unsubscribe
fr: Se désabonner

en: Language
fr: Langue

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Export
fr: Exporter

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Mail
fr: Courriel

en: Email
fr: Courriel

en: No subscriptions available.
fr: Aucun abonnement disponible.

en: The following addresses were added or updated: %added.
fr: Les adresses suivantes ont été ajoutées ou mises à jour : %added.

en: The addresses were subscribed to the following newsletters: %newsletters.
fr: Les adresses ont été abonnées aux lettres d’information suivantes : %newsletters.

en: No addresses were added.
fr: Aucune adresse n'a été ajoutée.

en: The following addresses were invalid: %invalid.
fr: Les adresses suivantes étaient invalides : %invalid.

en: No addresses were found.
fr: Aucune adresse n'a été trouvée.

en: Subscriber
fr: Abonné

en: Export results
fr: Exporter les résultats

en: No subscribers available.
fr: Aucun abonné disponible.
