Simplenews RealName (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Real name
nl: Werkelijke naam

en: Subscribe
nl: Abonneer

en: Unsubscribe
nl: Uitschrijven

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Export
nl: Exporteren

en: Update
nl: Bijwerken

en: Mail
nl: E-mail

en: Email
nl: E-mail

en: No subscriptions available.
nl: Geen inschrijvingen beschikbaar.

en: The following addresses were added or updated: %added.
nl: De volgende adressen werden toegevoegd of bijgewerkt: %added.

en: The addresses were subscribed to the following newsletters: %newsletters.
nl: De adressen zijn toegevoegd aan de volgende nieuwsbrieven: %newsletters.

en: No addresses were added.
nl: Er zijn geen adressen toegevoegd.

en: The following addresses were invalid: %invalid.
nl: De volgende adressen zijn ongeldig: %invalid.

en: No addresses were found.
nl: Er zijn geen adressen gevonden.

en: Subscriber
nl: Abonnee

en: Export results
nl: Resultaten exporteren

en: Subscription items
nl: Abonnementgegevens

en: One subscription item per each line. Email addresses and names must be separated by semicolon. <strong>Example</strong>: John Doe;email@example.com
nl: Een abonnement per regel. E-mailadres en naam scheiden met een puntkomma (;). <strong>Voorbeeld</strong>: John Doe;email@example.com
