Simplenews Statistics (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Node ID
fr: Identifiant (ID) du nœud

en: Open
fr: Ouvert

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Statistics
fr: Statistiques

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Precision
fr: Précision

en: Newsletters
fr: Lettres d’information

en: Subscriber
fr: Abonné

en: Click
fr: Clic

en: Campaign name
fr: Nom de la campagne

en: Open rate
fr: Taux d'ouverture

en: Track mailto links
fr: Suivre les liens "mailto'

en: Show count
fr: Afficher le décompte

en: Archived
fr: Archivé(e)

en: Subscriber count
fr: Nombre d'inscrits

en: Simplenews subscriber
fr: Abonné Simplenews

en: Unique opens
fr: Ouvertures uniques
