simplER ADs (7.x-3.0-beta1) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Default
fr: Par défaut

en: Insert
fr: Insérer

en: Link Target
fr: Cible du Lien

en: View
fr: Voir

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Statistics
fr: Statistiques

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: 1 year
fr: 1 an

en: Start Date
fr: Date de début

en: End Date
fr: Date de fin

en: Inactive
fr: Inactif

en: Advertisement
fr: Publicité

en: Start date
fr: Date de début

en: Clicks
fr: Clics

en: Random
fr: Au hasard

en: 3 Months
fr: 3 Mois

en: 6 Months
fr: 6 Mois

en: Yesterday
fr: Hier

en: Days
fr: Jours

en: Complete
fr: Terminé

en: Not Published
fr: Non publié

en: Campaign
fr: Campagne

en: Image Ad
fr: Pub image

en: Text Ad
fr: Texte de la pub

en: Show All
fr: Montrer tous

en: Ad Title
fr: Titre de l'annonce

en: Ad Group
fr: Groupe Pub

en: Ip Address
fr: Adresse IP
