simplER ADs (7.x-3.0-beta2) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Default
it: Predefinito

en: Insert
it: Inserisci

en: Link Target
it: Target del link

en: View
it: Visualizza

en: Statistics
it: Statistiche

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: Inactive
it: Inattivo

en: Advertisement
it: Inserzione

en: Start date
it: Data iniziale

en: Clicks
it: Clic

en: Random
it: Casuale

en: Yesterday
it: Ieri

en: Days
it: Giorni

en: Complete
it: Completo

en: Impressions
it: Impression

en: Image Ad
it: Inserzione immagine

en: Text Ad
it: Inserzione testuale

en: Show All
it: Mostra tutto
