simplER ADs (7.x-3.0-beta2) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Default
pt: Predefinido

en: View
pt: Mostrar

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: All
pt: Todos

en: Active
pt: Ativo

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtro

en: Start date
pt: Data de início

en: Random
pt: Aleatório

en: Show All
pt: Mostrar tudo
