simpleSAMLphp Authentication (7.x-1.2) - en to sv translation catalogue (8 entries)

en: user
sv: användare

en: Session closed for %name.
sv: Sessionen avslutad för %name.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
sv: Varning: Ge enbart till betrodda användare. Denna behörighet har konsekvenser för säkerheten.

en: Register users
sv: Registrera användare

en: User already registered [%authname] updating roles.
sv: Användare [%authname] är redan registrerad, uppdaterar roller.

en: Registering user [%acctname]
sv: Registrerar användare [%acctname]

en: Updating username [%acctname]
sv: Uppdaterar användare [%acctname]

en: Updating mail [%mailaddr]
sv: Uppdaterar e-postadress [%mailaddr]
