simpleSAMLphp User Precreation (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Cancel
it: Annulla

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Add user
it: Aggiungi un utente

en: User name
it: Nome utente

en: User !name already exists.
it: L'utente !name esiste già.

en: User roles
it: Ruoli utente
