SimpleTest (7.x-2.0) - en to el translation catalogue (145 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Group
el: Ομάδα

en: List
el: Λίστα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Test
el: Δοκιμή

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Line
el: Γραμμή

en: General
el: Γενικά

en: Method
el: Μέθοδος

en: Basic
el: Βασική

en: Role
el: Ρόλος

en: User login
el: Είσοδος

en: Log in
el: Είσοδος

en: Function
el: Λειτουργία

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Browser
el: Περιηγητής

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Testing
el: Δοκιμές

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Exception
el: Εξαίρεση

en: Expand
el: Επέκταση

en: HTTP authentication
el: HTTP πιστοποίηση

en: -n/a-
el: -μ/δ-

en: Found the @submit button
el: Βρέθηκε το κουμπί @submit

en: Failed to set field @name to @value
el: Αποτυχία να οριστεί το πεδίο @name με την τιμή @value

en: No temporary directories to remove.
el: Δεν υπάρχουν προσωρινοί κατάλογοι προς διαγραφή.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
el: Εκτελεί δοκιμές μεταξύ του πυρήνα του Drupal και των ενεργοποιημένων μονάδων σας. Οι δοκιμές αυτές βοηθούν να εξασφαλίσετε ότι ο κώδικας στον ιστοτόπο σας λειτουργεί όπως θα έπρεπε.

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: About
el: Περί

en: Pass
el: Επιτυχία

en: Fail
el: Αποτυχία

en: No test results to display.
el: Δεν υπάρχουν αποτελέσματα δοκιμής.

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Digest
el: Σύνοψη

en: Created content type %type.
el: Δημιουργήθηκε ο τύπος ύλης %type.

en: User created with name %name and pass %pass
el: Δημιουργήθηκε χρήστης με όνομα %name και συνθηματικό %pass

en: Created permissions: @perms
el: Δημιουργήθηκαν οι άδειες: @perms

en: Invalid permission %permission.
el: Μη έγκυρη άδεια %permission.

en: Username field found.
el: Το πεδίο Όνομα χρήστη βρέθηκε.

en: Password field found.
el: Το πεδίο Συνθηματικό βρέθηκε.

en: !method @url returned @status (!length).
el: !method @url επέστρεψε @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
el: Βρέθηκε έγκυρη HTML στο "@path"

en: Parsed page successfully.
el: Η ανάλυση της σελίδας έγινε με επιτυχία.

en: Found the requested form fields at @path
el: Τα απαιτούμενα πεδία της φόρμας βρέθηκαν στο @path

en: Found field by name @name
el: Βρέθηκε πεδίο με όνομα @name

en: Did not find field by name @name
el: Δε βρέθηκε πεδίο με όνομα @name

en: Found field by id @id
el: Βρέθηκε πεδίο με αναγνωριστικό @id

en: Did not find field by id @id
el: Δε βρέθηκε πεδίο με αναγνωριστικό @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
el: Αναμενόταν απόκριση HTTP  !code, πργαματικό !curl_code

en: Tests
el: Δοκιμές

en: Run tests
el: Εκτέλεση δοκιμών

en: Clean test environment
el: Καθαρισμός περιβάλλοντος δοκιμής

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
el: Διαγράφει τους πίνακες με το πρόθεμα "simpletest" και τους προσωρινούς καταλόγους που έχουν απομείνει από τεστ που είχαν σφάλματα εκτέλεσης. Προορίζεται για τους προγραμματιστές όταν δημιουργούν τεστ.

en: Clean environment
el: Εκκαθάριση περιβάλλοντος

en: No tests to display.
el: Δεν υπάρχουν τεστ προς εμφάνιση.

en: @pass, @fail, and @exception
el: @pass, @fail, και @exception

en: No test(s) selected.
el: Δεν επιλέχτηκαν δοκιμές.

en: Processing test @num of @max - %test.
el: Επεξεργασία δοκιμής @num από @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
el: Έγινε επεξεργασία της δοκιμής @num από @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
el[0]: 1 επιτυχία
el[1]: @count επιτυχίες

en: 1 fail | @count fails
el[0]: 1 αποτυχία
el[1]: @count αποτυχίες

en: 1 exception | @count exceptions
el[0]: 1 εξαίρεση
el[1]: @count εξαιρέσεις

en: PHP DOMDocument class
el: κλάση PHP DOMDocument

en: Provides a framework for unit and functional testing.
el: Παρέχει μια υποδομή για τη διενέργεια ελέγχων μονάδων και λειτουργικότητας.

en: Created role of name: @name, id: @rid
el: Δημιουργήθηκε ρόλος με όνομα: @name, id: @rid

en: User %name successfully logged in.
el: Ο χρήστης %name συνδέθηκε επιτυχώς.

en: Raw "@raw" found
el: Βρέθηκε το ανεπεξέργαστο "@raw"

en: Raw "@raw" not found
el: Δε βρέθηκε το ανεπεξέργαστο "@raw"

en: "@text" found
el: Το "@text" βρέθηκε

en: "@text" not found
el: Το "@text" δεν βρέθηκε

en: Pattern "@pattern" found
el: Βρέθηκε το πρότυπο "@pattern"

en: Pattern "@pattern" not found
el: Δε βρέθηκε το πρότυπο "@pattern"

en: Checkbox field @id is checked.
el: Το πεδίο κουτί επιλογής @id είναι επιλεγμένο.

en: Checkbox field @id is not checked.
el: Το πεδίο κουτί επιλογής @id δεν είναι επιλεγμένο.

en: Verbose message
el: Λεπτομερές μήνυμα

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
el: Επιλέξτε τις δοκιμές ή τις ομάδες δοκιμών που θέλετε να εκτελέσετε και κάντε κλικ στο <em>Εκτέλεση δικιμών</em>.

en: All (@count)
el: Όλα (@count)

en: Pass (@count)
el: Επιτυχία (@count)

en: Fail (@count)
el: Αποτυχία (@count)

en: Return to list
el: Επιστροφή στη λίστα

en: Clear results after each complete test suite run
el: Εκκαθαρίζει τα αποτελέσματα μετά από κάθε ολοκληρωμένη εκτέλεση μιας οικογένειας δοκιμών.

en: Provide verbose information when running tests
el: Παρέχει εκτενείς πληροφορίες όταν εκτελούνται δοκιμές.

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
el: Εκτενή δεδομένα θα εμφανιστούν μαζί με τις δεδομένες παραδοχές και είναι χρήσιμα για αποσφαλμάτωση. Τα εκτενή δεδομένα θα διαγραφούν ανάμεσα σε κάθε εκτέλεση της σουίτας τεστ. Η έξοδος των εκτενών δεδομένων είναι πολύ λεπτομερής και πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο κατά την αποσφαλμάτωση.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
el: HTTP auth ρυθμίσεις που χρησιμοποιούνται από το Simpletest browser κατά την διάρκεια δοκιμών. Χρήσιμο όταν ο ιστότοπος απαιτεί basic HTTP authentication.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
el: @pass, @fail, @exception, και @debug

en: The test run did not successfully finish.
el: Η ολοκλήρωση εκτέλεσης των δοκιμών απέτυχε.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
el: Η εκκαθάριση αποτελεσμάτων είναι απενεργοποιημένη και ο πίνακας αποτελεσμάτων δοκιμών δεν θα εκκαθαριστεί.

en: No leftover tables to remove.
el: Δεν έχουν απομείνει πίνακες προς αφαίρεση.

en: 1 debug message | @count debug messages
el[0]: 1 μήνυμα αποσφαλμάτωσης
el[1]: @count μηνύματα αποσφαλμάτωσης

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
el[0]: Αφαιρέθηκε 1 αποτέλεσμα δοκιμών.
el[1]: Αφαιρέθηκαν @count αποτελέσματα δοκιμών.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
el[0]: Αφαιρέθηκε 1 εναπομείνας πίνακας.
el[1]: Αφαιρέθηκαν @count εναπομείναντες πίνακες.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
el[0]: 1 προσωρινός κατάλογος αρχείων αφαιρέθηκε.
el[1]: @count προσωρινοί κατάλογοι αρχείων αφαιρέθηκαν.

en: Test result
el: Αποτέλεσμα δοκιμής

en: View result of tests.
el: Εμφάνιση αποτελέσματος των δοκιμών.

en: Value @value is TRUE.
el: Η τιμή @value είναι TRUE.

en: Value @value is FALSE.
el: Η τιμή @value είναι FALSE.

en: Value @value is NULL.
el: Η τιμή @value είναι NULL.

en: Value @value is not NULL.
el: Η τιμή @value δεν είναι NULL.

en: Value @first is equal to value @second.
el: Η τιμή @first είναι ίση με την τιμή @second.

en: Value @first is not equal to value @second.
el: Η τιμή @first δεν είναι ίση με την τιμή @second.

en: Value @first is identical to value @second.
el: Η τιμή @first πανομοιότυπη με την τιμή @second.

en: Value @first is not identical to value @second.
el: Η τιμή @first δεν είναι πανομοιότυπη με την τιμή @second.

en: The test did not complete due to a fatal error.
el: Η δοκιμή δεν ολοκληρώθηκε λόγω ανεπανόρθωτου σφάλματος.

en: Link with label %label found.
el: Βρέθηκε παραπομπή με ετικέτα %label.

en: Link with label %label not found.
el: Δεν βρέθηκε παραπομπή με ετικέτα %label.

en: Link containing href %href found.
el: Βρέθηκε σύνδεσμος που περιέχει το href %href.

en: No link containing href %href found.
el: Δεν βρέθηκε σύνδεσμος που να περιέχει το href %href.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
el: Έγινε κλικ στον σύνδεσμο %label (@url_target) από το @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
el: Η επιλογή @option για το πεδίο @id είναι επιλεγμένη.

en: Option @option for field @id is not selected.
el: Η επιλογή @option για το πεδίο @id δεν είναι επιλεγμένη.

en: By default SimpleTest will clear the results after they have been viewed on the results page, but in some cases it may be useful to leave the results in the database. The results can then be viewed at <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. The test ID can be found in the database, simpletest table, or kept track of when viewing the results the first time. Additionally, some modules may provide more analysis or features that require this setting to be disabled.
el: Εξ΄ορισμού, το SimpleTest θα διαγράψει τα αποτελέσματα αφού αυτά εμφανιστούν στη σελίδα αποτελεσμάτων, αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις είναι χρήσιμο να μένουν κάποια αποτελέσματα στη βάση δεδομένων. Τα αποτελέσματα μπορούν να εμφανιστούν στη διεύθυνση <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. Το αναγνωριστικό του τεστ μπορεί να βρεθεί στη βάση δεδομένων, στον πίνακα simpletest ή να επισημανθεί όταν εμφανίζονται τα αποτελέσματα την πρώτη φορά. Επιπρόσθετα, ορισμένες μονάδες μπορεί να παρέχουν περισσότερη ανάλυση ή χαρακτηριστικά που απαιτούν την επιλογή αυτή να είναι απενεργοποιημένη.

en: GSS negotiate
el: διαπραγμάτευση GSS

en: Any safe
el: Οποιαδήποτε ασφαλή

en: The Testing module provides a framework for running automated unit tests. It can be used to verify a working state of Drupal before and after any code changes, or as a means for developers to write and execute tests for their modules. For more information, see the online handbook entry for <a href="@simpletest">Testing module</a>.
el: Η μονάδα Testing παρέχει ένα πλαίσιο για την εκτέλεση αυτοματοποιημένων δοκιμών μονάδων. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την επαλήθευση της λειτουργικής κατάστασης του Drupal πριν και μετά από αλλαγές στον κώδικα, ή ως ένα μέσο για δημιουργία και εκτέλεση δοκιμών από τους προγραμματιστές των μονάδων. Για περισσότερες πληροφορίες ανατρέξτε στο ηλεκτρονικό εγχειρίδιο για τη <a href="@simpletest">μονάδα Testing</a>.

en: Running tests
el: Εκτέλεση δοκιμών

en: Visit the <a href="@admin-simpletest">Testing page</a> to display a list of available tests. For comprehensive testing, select <em>all</em> tests, or individually select tests for more targeted testing. Note that it might take several minutes for all tests to complete. For more information on creating and modifying your own tests, see the <a href="@simpletest-api">Testing API Documentation</a> in the Drupal handbook.
el: Επισκεφτείτε τη <a href="@admin-simpletest">Σελίδα δοκιμών</a> για να προβάλετε μία λίστα με τις διαθέσιμες δοκιμές. Για ολοκληρωμένες δοκιμές επιλέξτε <em>Όλες οι δοκιμές</em>, ή επιλέξτε μεμονωμένα για να κάνετε στοχευμένες δοκιμές. Σημειώστε ότι για να ολοκληρωθούν οι δοκιμές μπορεί να χρειαστούν αρκετά λεπτά. Για περισσότερες πληροφορίες για τη δημιουργία και τροποποίηση των δικών σας δοκιμών, δείτε την <a href="@simpletest-api">Τεκμηρίωση του API των δοκιμών</a> στο εγχειρίδιο του Drupal.

en: After the tests run, a message will be displayed next to each test group indicating whether tests within it passed, failed, or had exceptions. A pass means that the test returned the expected results, while fail means that it did not. An exception normally indicates an error outside of the test, such as a PHP warning or notice. If there were failures or exceptions, the results will be expanded to show details, and the tests that had failures or exceptions will be indicated in red or pink rows. You can then use these results to refine your code and tests, until all tests pass.
el: Μετά την εκτέλεση των δοκιμών, θα εμφανιστεί ένα μήνυμα δίπλα από κάθε μία ομάδα δοκιμών που θα δείχνει αν η δοκιμές μέσα στην ομάδα έχουν επιτύχει, αποτύχει ή είχαν εξαιρέσεις. Η επιτυχία σημαίνει ότι η δοκιμή επέστρεψε τα αναμενόμενα αποτελέσματα, ενώ η αποτυχία σημαίνει όχι. Η εξαίρεση κανονικά, δείχνει ένα σφάλμα που συνέβη εκτός της δοκιμής, όπως μία προειδοποίηση ή παρατήρηση της PHP. Αν υπάρχουν αποτυχίες ή εξαιρέσεις, τα αποτελέσματα θα ξεδιπλώνονται για να εμφανίσουν λεπτομέρειες, ενώ οι δοκιμές που είχαν αποτυχία ή εξαιρέσεις θα υποδεικνύονται σε χρωματισμένες με κόκκινο ή ροζ χρώμα γραμμές. Μπορείτε τότε να χρησιμοποιήσετε αυτά τα αποτελέσματα για να τελειοποιήσετε τον κώδικά σας και τις δοκιμές σας, μέχρις ότου όλες οι δοκιμές να έχουν επιτυχία.

en: Administer tests
el: Διαχείριση δοκιμών

en: The test run finished in @elapsed.
el: Η εκτέλεση δοκιμών τελείωσε σε @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
el: Χρησιμοποιήστε το κουμπί <em>Εκκαθάριση περιβάλλοντος</em> για να εκκαθαρίσετε προσωρινά αρχεία και πίνακες.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
el: Το πλαίσιο δοκιμών απαιτεί να απενεργοποιηθεί o περιορισμός που έχει τεθεί στην <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> της PHP. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις του διακομιστή ιστοσελίδων ή επικοινωνήστε με τον παροχέα σας.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
el: Το πλαίσιο δοκιμών δεν μπόρεσε να εγκατασταθεί γιατί η βιβλιοθήκη <a href="@curl_url">cURL</a> της PHP  δεν είναι διαθέσιμη.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@hash_url">hash</a> extension is disabled.
el: Το πλαίσιο δοκιμών δεν μπόρεσε να εγκατασταθεί γιατί η επέκταση της PHP <a href="@hash_url">hash</a> είναι απενεργοποιημένη.

en: PHP open_basedir restriction
el: περιορισμός open_basedir της PHP

en: Collapse
el: Σύμπτυξη

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
el: Το πλαίσιο δοκιμών απαιτεί τη διαθεσιμότητα της κλάσης DOMDocument. Ελέγξτε την εντολή διαμόρφωσης στη <a href="@link-phpinfo">σελίδα πληροφοριών PHP</a>.

en: The HTML ID %id is unique.
el: To HTML ID %id είναι μοναδικό.

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
el: Βρέθηκε αναμενόμενο κείμενο στο @field του μηνύματος e-mail: "@expected".

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
el[0]: Κατά τη διάρκεια αυτής της δοκιμής εστάλη 1μύνημα e-mail.
el[1]: Κατά τη διάρκεια αυτής της δοκιμής στάλθηκαν @count μηνύματα e-mail.

en: Current URL is @url.
el: Η τρέχουσα διεύθυνση URL είναι @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
el: Ο τίτλος σελίδας @actual είναι ίδιος με το @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
el: Ο τίτλος σελίδας @actual δεν είναι ίδιος με το @unexpected.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
el: Δεν αναμενόταν απόκριση HTTP !code, πραγματικό !curl_code

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
el: %type: !message στην %function (γραμμή %line του %file).

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
el: Η υποδομή τεστ απαιτεί το όριο μνήμης της PHP να είναι τουλάχιστον %memory_minimum_limit. Η τρέχουσα τιμή είναι %memory_limit. <a href="@url">Ακολουθήστε τα εξής βήματα για να συνεχίσετε</a>.
