SimpleTest (7.x-2.0) - en to oc translation catalogue (135 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Group
oc: Grop

en: List
oc: Listar

en: Actions
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Test
oc: Testar

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: Settings
oc: Paramètres

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Line
oc: Linha

en: Method
oc: Metòde

en: Role
oc: Ròtle

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Log in
oc: Se connectar

en: Function
oc: Foncion

en: Logout
oc: Sortir

en: Browser
oc: Navigador

en: Log out
oc: Se desconnectar

en: Results
oc: Resultats

en: Testing
oc: Tèst

en: Debug
oc: Depuracion

en: Exception
oc: Excepció

en: Expand
oc: Desplegar

en: HTTP authentication
oc: Autenticacion HTTP

en: Found the @submit button
oc: S'es trobat lo botó @submit

en: Failed to set field @name to @value
oc: Es pas estat possible d'establir lo camp @name a @value

en: No temporary directories to remove.
oc: I a pas cap de dorsièrs temporals per eliminar.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
oc: Executeu tèsts contra lo nucli de Drupal e los moduls activats. Aquestes tèsts ajuden a assegurar que lo còde del site funciona tal e coma es va dissenyar.

en: Any
oc: Qual que siá

en: About
oc: A prepaus

en: Pass
oc: Passa

en: Fail
oc: Falla

en: No test results to display.
oc: I a pas cap de resultats a afichar.

en: Uses
oc: Usatges

en: Email:
oc: Corrièr electronic :

en: Created content type %type.
oc: S'es creat lo tipe de contengut %type.

en: User created with name %name and pass %pass
oc: S'es creat l'utilizaire amb nom %name e senhal %pass

en: Created permissions: @perms
oc: Se son creat los permeses : @perms

en: Invalid permission %permission.
oc: Permis %permission no valid.

en: Username field found.
oc: Camp nom d'utilizaire trobat.

en: Password field found.
oc: Camp se senhal trobat

en: !method @url returned @status (!length).
oc: !method @url a renviat @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
oc: S'es trobat HTML valid a "@path"

en: Parsed page successfully.
oc: Pagina analisada amb èxit.

en: Found the requested form fields at @path
oc: Se son trobat los camps de formulari demanats a @path

en: Found field by name @name
oc: S'ha trobat el camp mitjançant el nom @name

en: Did not find field by name @name
oc: Impossible de trobar lo camp via lo nom @name

en: Found field by id @id
oc: S'es trobat lo camp via l'identificador @id

en: Did not find field by id @id
oc: Impossible de trobar lo camp via l'identificador @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
oc: Responsa HTTP esperada !code, actual !curl_code

en: Tests
oc: Tèsts

en: Run tests
oc: Executa los tèsts

en: Clean test environment
oc: Neteja l'entorn de tèsts

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
oc: Elimina las taulas amb lo prefix "simpletest" e los dorsièrs temporals que han quedat dels tèsts que han fallat. Aquò es pensat pels desvolopaires quand creen los tèsts.

en: Clean environment
oc: Neteja l'entorn

en: No tests to display.
oc: I a pas cap de tèsts a afichar.

en: @pass, @fail, and @exception
oc: @pass, @fail e @exception

en: No test(s) selected.
oc: I a pas cap de tèsts seleccionades.

en: Processing test @num of @max - %test.
oc: Execucion del tèst @num de @max - %test

en: @name: @summary
oc: @name : @summary

en: Processed test @num of @max - %test.
oc: Tèst @num de @max - %test executat.

en: PHP DOMDocument class
oc: Classa PHP DOMDocument

en: Provides a framework for unit and functional testing.
oc: Provesís un quadre de trabalh pels tèsts unitaris e foncionals.

en: Created role of name: @name, id: @rid
oc: S'es creat un ròtle amb nom : @name, id : @rid

en: User %name successfully logged in.
oc: L'utilizaire %name s'es connectat amb succès.

en: Raw "@raw" found
oc: Lo tèxte brut "@raw" es estat trobat

en: Raw "@raw" not found
oc: Lo tèxte brut "@raw" es pas estat trobat

en: "@text" found
oc: "@text" trobat

en: "@text" not found
oc: "@text" pas trobat

en: Pattern "@pattern" found
oc: Motiu "@pattern" trobat

en: Pattern "@pattern" not found
oc: Motiu "@pattern" pas trobat

en: Checkbox field @id is checked.
oc: La casa de marcar @id es seleccionada.

en: Checkbox field @id is not checked.
oc: La casa de marcar @id es pas seleccionada.

en: Verbose message
oc: Messatge detalhat

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
oc: Seleccionatz lo(s) tèst(s) o grop(es) de tèsts que volètz executar, e clicatz sus <em>Aviar los tèsts</em>

en: All (@count)
oc: Totes (@count)

en: Pass (@count)
oc: Ben capitat (@count)

en: Fail (@count)
oc: Fracassat (@count)

en: Return to list
oc: Tornar a la lista

en: Clear results after each complete test suite run
oc: Escafar los resultats aprèp cada aviada de seria de tèsts complets

en: Provide verbose information when running tests
oc: Provesís d'informacions detalhadas al moment de l'execucion dels tèsts

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
oc: Las donadas detalhadas s'aficharàn tot lo long amb las afirmacions correntas ; aquò's utile pel desbugatge. Aquelas donadas s'escafaràn entre cada execucion de seria de tèst. La sortida de donadas detalhadas es fòrça detalhada e deu pas èsser utilizada qu'al moment del desbugatge.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
oc: Paramètres de l'autenticacion HTTP d'utilizar pel navigador de SimpleTest pendent los tèsts. Es utile quand lo site requerís une autenticacion HTTP de basa.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
oc: @pass, @fail, @exception e @debug

en: The test run did not successfully finish.
oc: L'execucion del tèst s'es pas acabada amb succès.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
oc: Escafar los resultats es desactivat e lo tablèu de resultats dels tèsts serà pas escafat.

en: No leftover tables to remove.
oc: Pas cap de taulas restantas a levar.

en: Test result
oc: Resultat del tèst

en: View result of tests.
oc: Afichar los resultats dels tèsts.

en: Value @value is TRUE.
oc: La valor de @value es VERAI.

en: Value @value is FALSE.
oc: La valor de @value es FALS.

en: Value @value is NULL.
oc: La valor de @value es NUL.

en: Value @value is not NULL.
oc: La valor de @value es pas NUL.

en: Value @first is equal to value @second.
oc: La valor de @first es egal a la valor de @second.

en: Value @first is not equal to value @second.
oc: La valor de @first es pas egal al valor de @second.

en: Value @first is identical to value @second.
oc: La valor de @first es idèntic al valor de @second.

en: Value @first is not identical to value @second.
oc: La valor de @first es pas idèntic al valor de @second.

en: The test did not complete due to a fatal error.
oc: Lo tèst s'es pas acabat a causa d'una error fatal.

en: Link with label %label found.
oc: S'es trobat lo ligam amb etiqueta %label.

en: Link with label %label not found.
oc: Impossible de trobar lo ligam amb etiqueta %label.

en: Link containing href %href found.
oc: S'es trobat lo ligam que conten l'href %href.

en: No link containing href %href found.
oc: S'es trobat cap ligam que contingui l'href %href.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
oc: S'es fach clic a lo ligam %label (@url_target) dempuèi @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
oc: L'opcion @option del camp @id es seleccionada.

en: Option @option for field @id is not selected.
oc: L'opcion @option del camp @id es pas seleccionada.

en: By default SimpleTest will clear the results after they have been viewed on the results page, but in some cases it may be useful to leave the results in the database. The results can then be viewed at <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. The test ID can be found in the database, simpletest table, or kept track of when viewing the results the first time. Additionally, some modules may provide more analysis or features that require this setting to be disabled.
oc: De forma predefinida lo SimpleTest netejarà los resultats aprèp que s'hagin afichat sus la pagina de resultats, mas en qualques casos, pòt èsser necessari conservar los resultats a la banca de donadas. Los resultats se pòdon veire alara a <em>admin/config/development/testing/[id_test]</em>. L'ID del test se pòt trobar a la banca de donadas, a la taula simpletest, o fer-ne lo seguiment quand s'aficha sus la pagina de resultats lo primer cop. A més, qualques moduls pòdon provesir mai anàlisis o caracteristicas que requereixen la desactivacion d'aqueste paramètre.

en: GSS negotiate
oc: Negociacion GSS

en: Any safe
oc: Qualsevol segur

en: The Testing module provides a framework for running automated unit tests. It can be used to verify a working state of Drupal before and after any code changes, or as a means for developers to write and execute tests for their modules. For more information, see the online handbook entry for <a href="@simpletest">Testing module</a>.
oc: Lo modul Testing provesís un marc de trabalh per l'execucion de tèsts unitàries automaticas. Pot utilizar-se per verificar l'estat de funcionament del Drupal abans e després de qualsevol cambiament del codi, o coma un mitjà pels desvolopaires per escriure e executar los tèsts dels seus moduls. Per mai d'informacions, anatz a la seccion del <a href="@simpletest">modul Testing</a> de l'ajuda en linha.

en: Running tests
oc: Execucion dels tèsts

en: Visit the <a href="@admin-simpletest">Testing page</a> to display a list of available tests. For comprehensive testing, select <em>all</em> tests, or individually select tests for more targeted testing. Note that it might take several minutes for all tests to complete. For more information on creating and modifying your own tests, see the <a href="@simpletest-api">Testing API Documentation</a> in the Drupal handbook.
oc: Anatz a la <a href="@admin-simpletest">pagina de tèsts</a> per veire una lista dels tèsts disponibles. Per una prova completa, seleccioneu <em>totes</em> los tèsts, o seleccioneu-les individualment per tèsts mai específiques. Tingueu en compte que pòt trigar uns quants minuts per completar totes los tèsts. Per mai d'informacions per crear e modificar vòstras pròpies tèsts, anatz a la <a href="@simpletest-api">documentacion de l'API de tèsts</a> del manual del Drupal.

en: After the tests run, a message will be displayed next to each test group indicating whether tests within it passed, failed, or had exceptions. A pass means that the test returned the expected results, while fail means that it did not. An exception normally indicates an error outside of the test, such as a PHP warning or notice. If there were failures or exceptions, the results will be expanded to show details, and the tests that had failures or exceptions will be indicated in red or pink rows. You can then use these results to refine your code and tests, until all tests pass.
oc: Després d'executar los tèsts, es aficharà un messatge al costat de cada acorchi de tèsts indicant se lo tèst passat, a fracassat o ha llançat una excepcion. Se ha passat significa que lo tèst retornat lo resultat esperat, mentre que se a fracassat indica lo contrari. Normalament, una excepcion indica una error fora de l'abast de la prova, coma pòt èsser un avís o una notificacion de PHP. Se e a agut errors o excepcions, los resultats s'expandiran e los tèsts que han tingut alguna errors o excepcions, s'indicaran amb files de color vermell o rosa. Podètz utilizar alara aquestes resultats per refinar vòstre còdi e los tèsts, fins que totes passin.

en: Administer tests
oc: Administrar los tèsts

en: The test run finished in @elapsed.
oc: L'execucion del tèst acabat en @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
oc: Utilizatz lo botó <em>Neteja l'entorn</em> per netejar los fichièrs e taulas temporals.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
oc: Lo marc de trabalh de tèsts necessita que s'inhabiliti la restriccion <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> del PHP. Testatz la configuracion del vòstre servidor web o contactatz vòstre albergament web.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
oc: Se pòt pas installar lo marc de trabalh de tèsts perque la bibliotèca <a href="@curl_url">cURL</a> del PHP no es disponible.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@hash_url">hash</a> extension is disabled.
oc: Se pòt pas installar lo marc de trabalh de tèsts perque l'extension <a href="@hash_url">hash</a> del PHP es desactivada.

en: PHP open_basedir restriction
oc: Restriccion PHP open_basedir

en: Collapse
oc: Collapsa

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
oc: Lo marc de trabalh de tèsts requerís aver disponible la classe DOMDocument. Testatz l'òrdre configure a la <a href="@link-phpinfo">pagina d'informacion de PHP</a>.

en: The HTML ID %id is unique.
oc: L'ID d'HTML %id es unic.

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
oc: S'es trobat lo tèxte esperat a @field del messatge de corrièr electronic : "@expected".

en: Current URL is @url.
oc: La URL actual es @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
oc: Lo títol de pagina @actual es egal a @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
oc: Lo títol de pagina @actual es pas egal a @expected.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
oc: Responsa HTTP no esperada !code, actual !curl_code

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
oc: %type : !message a %function (linha %line de %file).
