SimpleTest (7.x-2.0) - en to ug translation catalogue (37 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: E-mail
ug: ئېلخەت

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Description
ug: بايانى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Test
ug: سىناق

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: URL
ug: ئادرېس

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Not found
ug: تاپالمىدى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: User login
ug: كىرىش

en: Log in
ug: كىرىش

en: Logout
ug: چېكىنىش

en: Log out
ug: چېكىنىش

en: Results
ug: نەتىجە

en: Testing
ug: سىناش

en: About
ug: ھەققىدە

en: Uses
ug: ئىشلىتىش

en: !method @url returned @status (!length).
ug: !method @url قايتىش @status（!length）。

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
ug: 详细数据将和标准判断提示一起打印，这对程序调试非常有用。详细数据将在每个测试套件运行之间被删除。数据的输出非常详细而且只在调试时被使用。

en: Value @value is TRUE.
ug: @value پارامېتىرى ھەقىقى.

en: Value @value is FALSE.
ug: @value پارامېتىرى FALSE .

en: Value @value is NULL.
ug: @value پارامېتىرى قۇرۇق.

en: Value @value is not NULL.
ug: @value پارامېتىرى قۇرۇق ئەمەس.

en: Value @first is equal to value @second.
ug: @first قىممىتى @second گە تەڭ.

en: Value @first is not equal to value @second.
ug: @first قىممىتى  @second  گە تەڭ ئەمەس.

en: Value @first is identical to value @second.
ug: @first قىممىتى @second بىلەن تەڭ ئورۇندا.

en: Value @first is not identical to value @second.
ug: @first قىممىتى @second بىلەن تەڭ ئورۇندا ئەمەس.

en: Running tests
ug: تەكشۈرۈشنى باشلاش
