SimpleTest (7.x-2.1) - en to be translation catalogue (148 entries)

en: Status
be: Статус

en: E-mail
be: Адрас э-пошты

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Group
be: Група

en: List
be: Спіс

en: Actions
be: Дзеянні

en: Description
be: Апісанне

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Test
be: Тэст

en: Message
be: Паведамленне

en: Password
be: Пароль

en: Settings
be: Налады

en: URL
be: Спасылка

en: Filename
be: Назва файла

en: Unknown
be: Невядомы

en: Not found
be: Не знойдзена

en: Line
be: Радок

en: General
be: Агульны

en: Method
be: Метад

en: Basic
be: Асноўны

en: Role
be: Роля

en: User login
be: Уваход для карыстальнікаў

en: Log in
be: Уваход у сістэму

en: Function
be: Функцыя

en: Logout
be: Выйсці

en: Browser
be: Браўзер

en: Log out
be: Выйсці

en: Results
be: Вынікі

en: Testing
be: Тэставанне

en: Debug
be: Адладжваць праграму (debug)

en: Exception
be: Выключэнне

en: Expand
be: Разгарнуць

en: HTTP authentication
be: HTTP аўтэнтыфікацыя

en: -n/a-
be: - няма дадзеных -

en: Found the @submit button
be: Знойдзена кнопка @submit

en: Failed to set field @name to @value
be: Не атрымалася ўсталяваць поле @name да @value

en: No temporary directories to remove.
be: Няма часовых каталогаў для выдалення.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
be: Запусціце тэсты для Drupal ядра і вашых актыўных модуляў. Гэтыя тэсты дапамогуць упэўніцца што код вашага сайта працуе як запланавана.

en: Any
be: Любы

en: About
be: Аб

en: Pass
be: Пройдзены

en: Fail
be: Правалены

en: No test results to display.
be: Няма вынікаў тэста для паказу.

en: Uses
be: Выкарыстанне

en: Digest
be: Дайджэст

en: Email:
be: E-mail:

en: Created content type %type.
be: Створаны тып змесціва %type.

en: User created with name %name and pass %pass
be: Карыстальнік створаны з імем %name і паролем %pass

en: Created permissions: @perms
be: Створаныя правы:  @perms

en: Invalid permission %permission.
be: Недапушчальныя правы  %permission.

en: Username field found.
be: Поле імя карыстальніка знойдзена.

en: Password field found.
be: Поле паролю знойдзена.

en: !method @url returned @status (!length).
be: !method @url вернуты @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
be: Дапушчальны HTML знойдзены на  "@path"

en: Parsed page successfully.
be: Старонка паспяхова прааналізавана.

en: Found the requested form fields at @path
be: Знойдзенае запытваемае поле формы па @path

en: Did not find field by name @name
be: Поле з імём @name не знойдзена

en: Found field by id @id
be: Знойдзена поле па id @id

en: Did not find field by id @id
be: Па id @id поле не знойдзена

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
be: HTTP адказ чакаемы !code, актуальны !curl_code

en: Tests
be: Тэсты

en: Run tests
be: Запуск тэстаў

en: Clean test environment
be: Ачысціць тэставае асяроддзе

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
be: Выдаліць табліцы з прэфіксам "simpletest" і часовыя каталогі, якія засталіся пасля няўдалых тэстаў. Прызначана для выкарыстання распрацоўшчыкамі пры стварэнні тэстаў.

en: Clean environment
be: Ачысціць асяроддзе

en: No tests to display.
be: Няма тэстаў для паказу.

en: @pass, @fail, and @exception
be: @pass, @fail, і @exception

en: No test(s) selected.
be: Няма абранага(ых) тэста(аў).

en: Processing test @num of @max - %test.
be: Апрацоўка тэста @num з @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
be: Апрацаваны тэст @num з @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
be[0]: 1 пройдзены
be[1]: @count пройдзена

en: 1 fail | @count fails
be[0]: 1 правалены
be[1]: @count правалена

en: 1 exception | @count exceptions
be[0]: 1 выключэнне
be[1]: @count выключэнняў

en: PHP DOMDocument class
be: PHP DOMDocument клас

en: Provides a framework for unit and functional testing.
be: Прадстаўляе рамкі для модульнага і функцыянальнага тэставання.

en: Created role of name: @name, id: @rid
be: Створана роля пад імём:  @name, id: @rid

en: User %name successfully logged in.
be: Карыстальнік %name паспяхова ўвайшоў у сістэму.

en: Raw "@raw" found
be: Чарнавы "@raw" знойдзены

en: Raw "@raw" not found
be: Чарнавы "@raw" не знойдзены

en: "@text" found
be: "@text" знойдзены

en: "@text" not found
be: "@text" не знойдзены

en: Pattern "@pattern" found
be: Шаблон "@pattern" знойдзены

en: Pattern "@pattern" not found
be: Шаблон "@pattern" не знойдзены

en: Checkbox field @id is checked.
be: Поле пераключальніка @id праверана.

en: Checkbox field @id is not checked.
be: Поле пераключальніка не праверана.

en: Verbose message
be: Падрабязнае паведамленнне

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
be: Абярыце тэст(ы) альбо тэставую групу(ы), якія б жадалі запусціць, і націснеце <em>Запусціць тэсты</em>.

en: All (@count)
be: Усё (@count)

en: Pass (@count)
be: Пройдзена (@count)

en: Fail (@count)
be: Правалена (@count)

en: Return to list
be: Вярнуцца да спісу

en: Clear results after each complete test suite run
be: Ачышчаць вынікі пасля кожнага поўнага выканання набору тэстаў

en: Provide verbose information when running tests
be: Прадастаўленне падрабязнай інфармацыі пры выкананні тэстаў

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
be: Падрабязныя дадзеныя будуць надрукаваны   ў  адпаведнасці   са стандартам  сцвярджэнняў і  з’яўляюцца карыснымі для  адладкі. Падрабязныя дадзеныя  будуць сцёртыя паміж кожным запускам набора тэсціравання.  Падрабязныя дадзеныя  адлюстроўваюцца  дэталёва, пагэтаму яны павінны выкарыстоўвацца толькі  для адладкі.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
be: Наладкі аўтэнтыфікацыі праз HTTP будуць выкарыстаны браўзерам SimpleTest падчас правядзення тэстаў. Гэта карысна, калі сайт патрабуе стандартнай аўтэнтыфікацыі праз HTTP.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
be: @pass, @fail, @exception, і @debug

en: The test run did not successfully finish.
be: Апрацоўка тэста не была скончана паспяхова.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
be: Ачышчэнне вынікаў адключана, і табліца тэставых вынікаў не будзе ачышчана.

en: No leftover tables to remove.
be: Не засталося няскончаных табліц, каб іх выдаліць.

en: 1 debug message | @count debug messages
be[0]: 1 адладжанае паведамленне
be[1]: @count адладжаных паведамленняў

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
be[0]: Выдалены 1 вынік тэста.
be[1]: Выдалены @count вынікі(а,аў) тэста.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
be[0]: Выдалена 1 застаўшаяся табліца
be[1]: Выдалены @count застаўшыхся табліц

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
be[0]: Выдалены 1 часовы каталог.
be[1]: Выдалена @count часовых каталогаў.

en: Test result
be: Вынікі тэста.

en: View result of tests.
be: Паказаць вынікі тэста.

en: hash
be: хэш

en: Value @value is TRUE.
be: Значэнне @value - ісціна (TRUE)

en: Value @value is FALSE.
be: Значэнне @value хлусня (FALSE).

en: Value @value is NULL.
be: Значэнне @value - NULL (пустата)

en: Value @value is not NULL.
be: Значэнне @value - не NULL.

en: Value @first is equal to value @second.
be: Значэнне @first роўна значэнню @second.

en: Value @first is not equal to value @second.
be: Значэнне @first не роўна значэнню @second.

en: Value @first is identical to value @second.
be: Значэнне @first ідэнтычнае значэнню @second.

en: Value @first is not identical to value @second.
be: Значэнне @first ідэнтычнае значэнню @second.

en: The test did not complete due to a fatal error.
be: Тэст не завяршыўся ў сувязі з крытычнай памылкай.

en: Link with label %label found.
be: Знойдзена спасылка з цэтлікам %label.

en: Link with label %label not found.
be: Спасылка з цэтлікам %label не знойдзена .

en: Link containing href %href found.
be: Знойдзена спасылка, якая утрымлівае href %href.

en: No link containing href %href found.
be: Не знойдзена ніякай спасылкі, якая б утрымлівала href %href.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
be: Націснутая спасылка %label (@url_target) з @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
be: Для поля @id выбраны параметр @option.

en: Option @option for field @id is not selected.
be: Для поля @id параметр @option не выбраны.

en: By default SimpleTest will clear the results after they have been viewed on the results page, but in some cases it may be useful to leave the results in the database. The results can then be viewed at <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. The test ID can be found in the database, simpletest table, or kept track of when viewing the results the first time. Additionally, some modules may provide more analysis or features that require this setting to be disabled.
be: Звычайна SimpleTest выдаляе вынікі пасля таго, як іх праглядзелі на старонцы з вынікамі, аднак у некаторых выпадках бывае карысна пакінуць іх ў базе дадзеных. Тады вынікі можна будзе праглядзець тут <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. ID тэста можна знайсці ў базе дадзеных, у табліцы simpletest, альбо адсочыць пры праглядзе вынікаў у першы раз. Дадаткова некаторыя модулі могуць забяспечваць больш функцый або аналізу вынікаў, што патрабуе выключэння гэтай наладкі.

en: GSS negotiate
be: GSS дамова

en: Any safe
be: Любое захаванне

en: The Testing module provides a framework for running automated unit tests. It can be used to verify a working state of Drupal before and after any code changes, or as a means for developers to write and execute tests for their modules. For more information, see the online handbook entry for <a href="@simpletest">Testing module</a>.
be: Модуль Testing прадастаўляе фрэймворк для аўтаматычнага тэсціравання. Ён можа быць выкарыстаны для праверкі рабочага стану Drupal перад і пасля зменаў кода, або як сродак для распрацоўшчыкаў пісаць і выконваць тэсты для іх модуляў. Для атрымання большых звестак глядзіце анлайн дапаможнік <a href="@simpletest">модуля Testing</a>.

en: Running tests
be: Выкананне тэстаў

en: Visit the <a href="@admin-simpletest">Testing page</a> to display a list of available tests. For comprehensive testing, select <em>all</em> tests, or individually select tests for more targeted testing. Note that it might take several minutes for all tests to complete. For more information on creating and modifying your own tests, see the <a href="@simpletest-api">Testing API Documentation</a> in the Drupal handbook.
be: Наведайце <a href="@admin-simpletest">старонку Тэсціравання</a>, каб праглядзець спіс даступных тэстаў. Для рознабаковага тэсціравання абярыце <em>ўсе</em> тэсты, або для больш мэтавага тэсціравання самі абярыце тэсты. Заўважце, каб усе тэсты завяршыліся, гэта можа заняць некалькі хвілін. Для большых звестак па стварэнню і мадыфікацыі вашых уласных тэстаў глядзіце <a href="@simpletest-api">Дакументацыю API для Тэстаў</a> у дапаможніку Drupal.

en: After the tests run, a message will be displayed next to each test group indicating whether tests within it passed, failed, or had exceptions. A pass means that the test returned the expected results, while fail means that it did not. An exception normally indicates an error outside of the test, such as a PHP warning or notice. If there were failures or exceptions, the results will be expanded to show details, and the tests that had failures or exceptions will be indicated in red or pink rows. You can then use these results to refine your code and tests, until all tests pass.
be: Пасля заканчэння тэста будзе адлюстравана паведамленне побач з кожнай тэставай групай, якое будзе сведчыць аб тым, ці быў ён пройдзены, правалены або ў ім былі выключэнні. Пройдзены тэст азначае, што ён скончыўся з прадбачанымі вынікамі; правалены - наадварот. Выключэнне звычайна сведчыць аб вонкавай памалцы, такой як папярэджанне альбо заўвага PHP. У выпадку, калі былі выключэнні або праваленыя тэсты, вынікі будуць адлюстраваны з падрабязнымі дэталямі, і праваленыя або тэсты з выключэннямі будуць пазначаны красным або ружовым радком. Затым вы зможаце выкарыстаць гэтыя вынікі, каб выправіць свой код і зноў яго пратэставаць, пакуль усе тэсты не будуць пройдзены.

en: Administer tests
be: Тэсты адміністратара

en: The test run finished in @elapsed.
be: Апрацоўка тэста скончана ў @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
be: Карыстайцеся  кнопкай <em>Ачысціць асяроддзе</em> для ачышчэння часовых файлаў і табліц.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
be: Тэстуючы фрэймворк патрабуе, каб абмежаванне<a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> у PHP было адключана. Праверце канфігурацыю вашага вэбсервера альбо свяжыцеся з вашым вэб-хостам.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
be: Фрэймворк для тэсту не змог быць інсталяваны, таму што бібліятэка PHP <a href="@curl_url">cURL</a> не даступна.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@hash_url">hash</a> extension is disabled.
be: Фрэймворк для тэсту не змог быць інсталяваны, таму што пашырэнне PHP <a href="@hash_url">hash</a> забаронена.

en: PHP open_basedir restriction
be: Абмежаванне PHP open_basedir

en: Collapse
be: Згарнуць

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
be: Фрэймворк для тэсціравання патрабуе, каб DOMDocument класы былі дастуныя. Праверце канфігурацыю каманд на <a href="@link-phpinfo">старонцы інфармацыі PHP</a>.

en: The HTML ID %id is unique.
be: HTML ID %id унікальны.

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
be: Чаканы тэкст знойдзены ў @field email-паведамлення: "@expected".

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
be[0]: Падчас гэтага тэста быў адасланы 1 e-mail.
be[1]: Падчас гэтага тэста было адаслана @count e-mail'аў

en: Current URL is @url.
be: Бягучы URL - @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
be: Назва старонкі  @actual такая ж, як @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
be: Назва старонкі @actual не роўна @unexpected.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
be: HTTP адказ не чакаў код !code, актуальны код !curl_code

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
be: %type: !message у %function (лінія %line у %file).

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
be: Фрэймворк для тэсціравання патрабуе ліміт памяці PHP як мінімум %memory_minimum_limit. Бягучае значэнне - %memory_limit. <a href="@url">Для працягу кіруйцеся гэтымі крокамі </a>.
