SimpleTest (7.x-2.1) - en to tr translation catalogue (147 entries)

en: Status
tr: Durum

en: E-mail
tr: E-posta

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Group
tr: Grup

en: List
tr: Liste

en: Actions
tr: Eylemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Parola

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Line
tr: Hat

en: General
tr: Genel

en: Method
tr: Yöntem

en: Basic
tr: Temel

en: Role
tr: Rol

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: Function
tr: İşlev

en: Logout
tr: Çıkış

en: Browser
tr: Tarayıcı

en: Log out
tr: Çıkış

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Testing
tr: Test ediliyor

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Exception
tr: İstisna

en: Expand
tr: Genişlet

en: HTTP authentication
tr: HTTP kimlik doğrulaması

en: -n/a-
tr: -yok-

en: Found the @submit button
tr: @submit düğmesi bulundu

en: Failed to set field @name to @value
tr: @name için @value  alanı ayarlama başarısız

en: No temporary directories to remove.
tr: Kaldırılacak geçici dosya yolu yok.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
tr: Drupal çekirdeğinde ve etkin eklentilerinizde test yapın. Bu testler site kodunuzun tasarlandığı şekilde çalışmasını temin eder.

en: Any
tr: Herhangi

en: About
tr: Hakkında

en: Pass
tr: Geçen

en: Fail
tr: Kalan

en: No test results to display.
tr: Görüntülenecek test sonucu yok.

en: Uses
tr: Kullanım

en: Digest
tr: Özet

en: Email:
tr: E-posta:

en: Created content type %type.
tr: %type içerik türü oluşturuldu.

en: User created with name %name and pass %pass
tr: %name adı ve %pass parolası ile kullanıcı oluşturuldu.

en: Created permissions: @perms
tr: İzinler oluşturuldu: @perms

en: Invalid permission %permission.
tr: Geçersiz izin %permission.

en: Username field found.
tr: Kullanıcı adı alanı bulundu.

en: Password field found.
tr: Parola alanı bulundu.

en: !method @url returned @status (!length).
tr: !method @url @status (!length) döndürdü.

en: Valid HTML found on "@path"
tr: "@path"te geçerli HTML bulundu

en: Parsed page successfully.
tr: Sayfa inceleme başarılı.

en: Found the requested form fields at @path
tr: @path yolunda istenen form alanları bulundu

en: Found field by name @name
tr: @name adlı bir alan bulundu

en: Did not find field by name @name
tr: @name isimli alan bulunamadı

en: Found field by id @id
tr: @id adlı alan bulundu

en: Did not find field by id @id
tr: @id adlı alan bulunamadı

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
tr: Beklenen HTTP yanıtı: !code, güncel: !curl_code

en: Tests
tr: Testler

en: Run tests
tr: Testleri çalıştır

en: Clean test environment
tr: Temiz test ortamı

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
tr: Öneki "simpletest" olan tabloları ve çökmüş testlerden kalan geçici dosyaları kaldır. Geliştiricilerin testler oluştururken kullanmaları için tasarlanmıştır.

en: Clean environment
tr: Temiz ortam

en: No tests to display.
tr: Görüntülenecek test yok.

en: @pass, @fail, and @exception
tr: @pass, @fail, ve @exception

en: No test(s) selected.
tr: Seçilmiş test yok.

en: Processing test @num of @max - %test.
tr: Toplam @max içinde @num sayılı test (%test) yapılıyor.

en: Processed test @num of @max - %test.
tr: Toplam @max içinde @num sayılı test (%test) yapıldı.

en: 1 pass | @count passes
tr[0]: 1 başarılı
tr[1]: @count başarılı

en: 1 fail | @count fails
tr[0]: 1 başarısız
tr[1]: @count başarısız

en: 1 exception | @count exceptions
tr[0]: 1 özel durum
tr[1]: @count özel durum

en: PHP DOMDocument class
tr: PHP DOMDocument sınıfı

en: Provides a framework for unit and functional testing.
tr: Birim ve işlev testleri için bir platform sağlar.

en: Created role of name: @name, id: @rid
tr: @name adında (id: @rid) rol oluşturuldu.

en: User %name successfully logged in.
tr: %name kullanıcısı başarıyla giriş yaptı.

en: Raw "@raw" found
tr: Ham "@raw" bulundu

en: Raw "@raw" not found
tr: Ham "@raw" bulunamadı

en: "@text" found
tr: "@text" bulundu

en: "@text" not found
tr: "@text" bulunamadı

en: Pattern "@pattern" found
tr: "@pattern" kalıbı bulundu

en: Pattern "@pattern" not found
tr: Kalıp "@pattern" bulunamadı

en: Checkbox field @id is checked.
tr: @id onay kutusu alanı denetlenir.

en: Checkbox field @id is not checked.
tr: @id kimlik numaralı onay kutusu alanı denetlenmedi.

en: Verbose message
tr: Ayrıntılı ileti

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
tr: Çalıştırmak istediğiniz test ya da test gruplarını seçin ve <em>Testleri çalıştır</em> düğmesine tıklayın.

en: All (@count)
tr: Tümü (@count)

en: Pass (@count)
tr: Geçen (@count)

en: Fail (@count)
tr: Kalan (@count)

en: Return to list
tr: Listeye dön

en: Clear results after each complete test suite run
tr: Biten test paketlerinden sonra sonuçları temizle

en: Provide verbose information when running tests
tr: Testler sırasında ayrıntılı bilgi ver

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
tr: Ayrıntılı veriler standart iddialar ile basılır ve bu hata ayıklamaları için kullanışlıdır. Ayrıntılı veriler test paketi çalıştırmaları arasında silinir . Ayrıntılı veriler çok detaylıdır ve sadece hata ayıklamaları sırasında kullanılmalıdır.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
tr: HTTP kimlik doğrulama ayarları SimpleTest tarayıcısı tarafından test boyunca kullanılır. Site temel HTTP kimlik doğrulaması gerektiriyorsa kullanışlıdır.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
tr: @pass, @fail, @exception, ve @debug

en: The test run did not successfully finish.
tr: Test başarılı bir şekilde sona ermedi.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
tr: Temiz sonuçlar devre dışı bırakılır ve test sonuçları tablosu temizlenmez.

en: No leftover tables to remove.
tr: Kaldırılacak işlem artığı tablo yok.

en: 1 debug message | @count debug messages
tr[0]: 1 hata ayıklama mesajı
tr[1]: @count hata ayıklama mesajı

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
tr[0]: 1 test sonucu kaldırıldı.
tr[1]: @count test sonucu kaldırıldı.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
tr[0]: 1 işlem artığı tablo kaldırıldı.
tr[1]: @count işlem artığı tablo kaldırıldı.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
tr[0]: Geçici 1 dizin kaldırıldı.
tr[1]: Geçici @count dizin kaldırıldı.

en: Test result
tr: Test sonucu

en: View result of tests.
tr: Testlerin sonuçlarına bak.

en: hash
tr: sağlama (hash)

en: Value @value is TRUE.
tr: @value değeri TRUE.

en: Value @value is FALSE.
tr: @value değeri FALSE.

en: Value @value is NULL.
tr: @value değeri NULL.

en: Value @value is not NULL.
tr: @value değeri NULL değil.

en: Value @first is equal to value @second.
tr: @first değeri @second değerine eşittir.

en: Value @first is not equal to value @second.
tr: @first değeri @second değerine eşit değildir.

en: Value @first is identical to value @second.
tr: @first değeri @second değeri ile tamamen aynıdır.

en: Value @first is not identical to value @second.
tr: @first değeri @second değeri ile tamamen aynı değildir.

en: The test did not complete due to a fatal error.
tr: Ölümcül bir hata sebebiyle test tamamlanamadı.

en: Link with label %label found.
tr: %label etiketli bağlantı bulundu.

en: Link with label %label not found.
tr: %label etiketli bağlantı bulunamadı.

en: Link containing href %href found.
tr: href %href içeren bağlantı bulundu.

en: No link containing href %href found.
tr: href %href içeren bağlantı bulunamadı.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
tr: @url_before adresinde %label bağlantısına (@url_target) tıklandı

en: Option @option for field @id is selected.
tr: @id alanı için @option ayarı seçilir.

en: Option @option for field @id is not selected.
tr: @id alanı için @option ayarı seçilmez.

en: By default SimpleTest will clear the results after they have been viewed on the results page, but in some cases it may be useful to leave the results in the database. The results can then be viewed at <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. The test ID can be found in the database, simpletest table, or kept track of when viewing the results the first time. Additionally, some modules may provide more analysis or features that require this setting to be disabled.
tr: SimpleTest varsayılan olarak sonuçları gösterdikten sonra temizler ama bazı durumlarda sonuçları veritabanında bırakmak yararlı olabilir <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. Test ID'sini veritabanında, simpletest tablosunda veya sonuçlar ilk defa gösterilirken bulabilirsiniz. Ayrıca bazı modüller daha fazla analiz veya özellik sunabilir, o durumda bu ayarı devredışı bırakınız.

en: GSS negotiate
tr: GSS anlaşması

en: Any safe
tr: Herhangi bir güvenli.

en: The Testing module provides a framework for running automated unit tests. It can be used to verify a working state of Drupal before and after any code changes, or as a means for developers to write and execute tests for their modules. For more information, see the online handbook entry for <a href="@simpletest">Testing module</a>.
tr: Test eklentisi otomatik birim testlerinin altyapısını sağlar. Drupal'ın herhangi bir kod değişiminden önce ve sonraki çalışma durumunu incelemek ya da geliştiricilerin kendi eklentileri için testler yazıp çalıştırmaları için kullanılabilir. Daha fazla bilgi için çevrim içi el kitabının <a href="@simpletest">Test eklentisi</a> bölümüne bakın.

en: Running tests
tr: Testler çalışıyor

en: Visit the <a href="@admin-simpletest">Testing page</a> to display a list of available tests. For comprehensive testing, select <em>all</em> tests, or individually select tests for more targeted testing. Note that it might take several minutes for all tests to complete. For more information on creating and modifying your own tests, see the <a href="@simpletest-api">Testing API Documentation</a> in the Drupal handbook.
tr: Kullanılabilir testlerin listesi için <a href="@admin-simpletest">Test sayfası</a>na gidin. Derinlemesine bir test için <em>tümü</em>nü ya da daha belirli hedefler için tek tek gerekenleri seçin. Tüm testlerin tamamlanmasının uzun dakikalar alabileceğine dikkat edin. Kendi testlerinizi oluşturmak ve düzenlemekle ilgili daha fazla bilgi için Drupal el kitabındaki <a href="@simpletest-api">Test API Belgesi</a>ne bakın.

en: After the tests run, a message will be displayed next to each test group indicating whether tests within it passed, failed, or had exceptions. A pass means that the test returned the expected results, while fail means that it did not. An exception normally indicates an error outside of the test, such as a PHP warning or notice. If there were failures or exceptions, the results will be expanded to show details, and the tests that had failures or exceptions will be indicated in red or pink rows. You can then use these results to refine your code and tests, until all tests pass.
tr: Testler tamamlandıktan sonra her test grubunun yanında, o testin başarılı, başarısız ya da hatalı olup olmadığını bildiren bir ileti çıkacaktır. Başarılı, testin beklenen sonuçlar verdiği, başarısız ise tersini gösterir. Hatalar ise genellikle testin dışından gelen, örneğin PHP uyarıları gibi hataları belirtir. Eğer başarısızlık ya da hata varsa bu satırlar kırmızı ya da pembe renkle vurgulanır ve ayrıntıları görmek üzere sonuçlar genişletilebilir. Böylece bu sonuçları, tüm testler başarılı olana dek kodunuzu düzeltmek ve yeniden denemek üzere kullanabilirsiniz.

en: Administer tests
tr: Testleri yönet

en: The test run finished in @elapsed.
tr: Test çalışması @elapsed sürede tamamlandı.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
tr: Geçici dosya ve tabloları temizlemek için <em>Ortamı temizle</em> düğmesini kullanın.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
tr: Test ortamı PHP'nin <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> kısıtlamasının devre dışı bırakılmasını gereksinir. Web sunucunuzun yapılandırmasını kontrol edin ya da web barındırıcınızla ilişkiye geçin.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
tr: Test ortamı kurulamıyor çünkü PHP <a href="@curl_url">cURL</a> kütüphanesi kullanılamıyor.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@hash_url">hash</a> extension is disabled.
tr: Test ortamı kurulamıyor çünkü PHP'nin <a href="@hash_url">hash</a> eklentisi devre dışı.

en: PHP open_basedir restriction
tr: PHP open_basedir kısıtlaması

en: Collapse
tr: Daralt

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
tr: Test ortamı DOMDocument sınıfının kullanılabilir olmasını gereksinir. <a href="@link-phpinfo">PHP info sayfası</a>ndaki yapılandırma komutunu kontrol edin.

en: The HTML ID %id is unique.
tr: HTML ID %id tekildir.

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
tr: Beklenen metin e-postadaki @field alanında bulundu: "@expected".

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
tr[0]: Test sırasında @count e-posta gönderildi.

en: Current URL is @url.
tr: Şu anki URL @url'dir.

en: Page title @actual is equal to @expected.
tr: @actual ile @expected sayfa başlıkları aynı.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
tr: @actual ile @unexpected sayfa başlıkları aynı değil.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
tr: Beklenmeyen HTTP yanıtı: !code, güncel: !curl_code

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
tr: %type: %function (%file dosyasının %line satırı) içinde !message.

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
tr: Test ortamı PHP bellek sınırının en az %memory_minimum_limit olmasını gereksinir. Şu anki değer %memory_limit. <a href="@url">Devam etmek için şu adımları izleyin</a>.
