SimpleTest (7.x-2.1) - en to ca translation catalogue (144 entries)

en: Status
ca: Estat

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Group
ca: Grup

en: List
ca: Llistat

en: Actions
ca: Accions

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Test
ca: Prova

en: Message
ca: Missatge

en: Password
ca: Contrasenya

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Not found
ca: No trobat

en: Line
ca: Línia

en: Method
ca: Mètode

en: Basic
ca: Bàsic

en: Role
ca: Rol

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Log in
ca: Entra

en: Function
ca: Funció

en: Logout
ca: Sortir

en: Browser
ca: Navegador

en: Log out
ca: Surt

en: Results
ca: Resultats

en: Testing
ca: Proves

en: Debug
ca: Depuració

en: Exception
ca: Excepció

en: Expand
ca: Expandeix

en: HTTP authentication
ca: Autenticació HTTP

en: Found the @submit button
ca: S'ha trobat el botó @submit

en: Failed to set field @name to @value
ca: No s'ha pogut establir el camp @name a @value

en: No temporary directories to remove.
ca: No hi ha directoris temporals per eliminar.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
ca: Executeu proves contra el nucli de Drupal i els mòduls activats. Aquestes proves ajuden a assegurar que el codi del lloc funciona tal i com es va dissenyar.

en: Any
ca: Qualsevol

en: About
ca: Detalls

en: Pass
ca: Passa

en: Fail
ca: Falla

en: No test results to display.
ca: No hi ha resultats a mostrar.

en: Uses
ca: Usos

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Created content type %type.
ca: S'ha creat el tipus de contingut %type.

en: User created with name %name and pass %pass
ca: S'ha creat l'usuari amb nom %name i contrasenya %pass

en: Created permissions: @perms
ca: S'han creat els permisos: @perms

en: Invalid permission %permission.
ca: Permis %permission no vàlid.

en: Username field found.
ca: Camp nom d'usuari trobat.

en: Password field found.
ca: Camp constrasenya trobat

en: !method @url returned @status (!length).
ca: !method @url ha retornat @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
ca: S'ha trobat HTML vàlid a "@path"

en: Parsed page successfully.
ca: Pàgina analitzada amb èxit.

en: Found the requested form fields at @path
ca: S'han trobat els camps de formulari demanats a @path

en: Found field by name @name
ca: S'ha trobat un camp mitjançant el nom @name

en: Did not find field by name @name
ca: No s'ha trobat el camp mitjançant el nom @name

en: Found field by id @id
ca: S'ha trobat un camp mitjançant l'identificador @id

en: Did not find field by id @id
ca: No s'ha trobat el camp mitjançant l'identificador @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
ca: La resposta HTTP esperada és !code, l'actual és !curl_code

en: Tests
ca: Proves

en: Run tests
ca: Executa les proves

en: Clean test environment
ca: Neteja l'entorn de proves

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
ca: Elimina les taules amb el prefix "simpletest" i els directoris temporals que han quedat de les proves que han fallat. Això està pensat per als desenvolupadors quan creen les proves.

en: Clean environment
ca: Neteja l'entorn

en: No tests to display.
ca: No hi ha proves a mostrar.

en: @pass, @fail, and @exception
ca: @pass, @fail i @exception

en: No test(s) selected.
ca: No hi ha proves seleccionades.

en: Processing test @num of @max - %test.
ca: Processant la prova @num de @max - %test

en: Processed test @num of @max - %test.
ca: Processada la prova @num de @max - %test

en: 1 pass | @count passes
ca[0]: 1 passada
ca[1]: @count passades

en: 1 fail | @count fails
ca[0]: 1 fallada
ca[1]: @count fallades

en: 1 exception | @count exceptions
ca[0]: 1 excepció
ca[1]: @count excepcions

en: PHP DOMDocument class
ca: Classe PHP DOMDocument

en: Provides a framework for unit and functional testing.
ca: Proporciona un marc de treball per a proves unitàries i funcionals.

en: Created role of name: @name, id: @rid
ca: S'ha creat un rol amb nom: @name, id: @rid

en: User %name successfully logged in.
ca: L'usuari %name ha iniciat sessió amb èxit.

en: Raw "@raw" found
ca: S'ha trobat el text sense filtrar "@raw"

en: Raw "@raw" not found
ca: No s'ha trobat el text sense filtrar "@raw"

en: "@text" found
ca: S'ha trobat "@text"

en: "@text" not found
ca: No s'ha trobat "@text"

en: Pattern "@pattern" found
ca: S'ha trobat el patró "@pattern"

en: Pattern "@pattern" not found
ca: No s'ha trobat el patró "@pattern"

en: Checkbox field @id is checked.
ca: La casella @id està seleccionada.

en: Checkbox field @id is not checked.
ca: La casella @id no està seleccionada.

en: Verbose message
ca: Missatge detallat

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
ca: Seleccioneu la(es) prova(es) o grup(s) de proves que voleu executar i feu clic a <em>Executa les proves</em>

en: All (@count)
ca: Totes (@count)

en: Pass (@count)
ca: Passades (@count)

en: Fail (@count)
ca: Fallades (@count)

en: Return to list
ca: Torneu a la llista

en: Clear results after each complete test suite run
ca: Neteja els resultats després de que es completi cada execució d'un conjunt de proves

en: Provide verbose information when running tests
ca: Proporciona informació detallada quan s'executin les proves

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
ca: Les dades detallades es mostraran juntament amb les assercions estàndards i són útils per a la depuració. Aquestes s'esborraran entre l'execució de cada conjunt de proves. La seva sortida és molt detallada i només s'ha d'utilitzar durant la depuració.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
ca: Paràmetres de l'autenticació HTTP per a ser utilitzats pel navegador de SimpleTest durant les proves. És útil quan el lloc requereix autenticació bàsica HTTP.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
ca: @pass, @fail, @exception i @debug

en: The test run did not successfully finish.
ca: L'execució de la prova no ha acabat amb èxit.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
ca: La neteja de resultats està inhabilitada i per tant, la taula de resultats de les proves no es netejarà.

en: No leftover tables to remove.
ca: No hi ha taules temporals per eliminar.

en: 1 debug message | @count debug messages
ca[0]: 1 missatge de depuració
ca[1]: @count missatges de depuració.

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
ca[0]: Eliminat 1 resultat de prova.
ca[1]: Eliminats @count resultats de prova.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
ca[0]: Eliminada 1 taula temporal.
ca[1]: Eliminades @count taules temporals.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
ca[0]: Eliminat 1 directori temporal.
ca[1]: Eliminats @count directoris temporals.

en: Test result
ca: Resultat de la prova

en: View result of tests.
ca: Mostra els resultats de les proves.

en: Value @value is TRUE.
ca: El valor de @value és CERT.

en: Value @value is FALSE.
ca: El valor de @value és FALS.

en: Value @value is NULL.
ca: El valor de @value és NUL.

en: Value @value is not NULL.
ca: El valor de @value no és NUL.

en: Value @first is equal to value @second.
ca: El valor de @first és igual al valor de @second.

en: Value @first is not equal to value @second.
ca: El valor de @first no és igual al valor de @second.

en: Value @first is identical to value @second.
ca: El valor de @first és idèntic al valor de @second.

en: Value @first is not identical to value @second.
ca: El valor de @first no és idèntic al valor de @second.

en: The test did not complete due to a fatal error.
ca: La prova no s'ha completat a causa d'un error fatal.

en: Link with label %label found.
ca: S'ha trobat l'enllaç amb etiqueta %label.

en: Link with label %label not found.
ca: No s'ha trobat l'enllaç amb etiqueta %label.

en: Link containing href %href found.
ca: S'ha trobat l'enllaç que conté l'href %href.

en: No link containing href %href found.
ca: S'ha trobat cap enllaç que contingui l'href %href.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
ca: S'ha fet clic a l'enllaç %label (@url_target) des de @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
ca: L'opció @option del camp @id està seleccionada.

en: Option @option for field @id is not selected.
ca: L'opció @option del camp @id no està seleccionada.

en: By default SimpleTest will clear the results after they have been viewed on the results page, but in some cases it may be useful to leave the results in the database. The results can then be viewed at <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. The test ID can be found in the database, simpletest table, or kept track of when viewing the results the first time. Additionally, some modules may provide more analysis or features that require this setting to be disabled.
ca: De forma predeterminada el SimpleTest netejarà els resultats després de que s'hagin mostrat a la pàgina de resultats, però en alguns casos, pot ser necessari conservar els resultats a la base de dades. Els resultats es poden veure llavors a <em>admin/config/development/testing/[id_test]</em>. L'ID del test es pot trobar a la base de dades, a la taula simpletest, o fer-ne el seguiment quan es mostra a la pàgina de resultats el primer cop. A més, alguns mòduls poden proporcionar més anàlisis o característiques que requereixen la inhabilitació d'aquest paràmetre.

en: GSS negotiate
ca: Negociació GSS

en: Any safe
ca: Qualsevol segur

en: The Testing module provides a framework for running automated unit tests. It can be used to verify a working state of Drupal before and after any code changes, or as a means for developers to write and execute tests for their modules. For more information, see the online handbook entry for <a href="@simpletest">Testing module</a>.
ca: El mòdul Testing proporciona un marc de treball per l'execució de proves unitàries automàtiques. Pot utilitzar-se per a verificar l'estat de funcionament del Drupal abans i després de qualsevol canvi del codi, o com un mitjà pels desenvolupadors per escriure i executar les proves dels seus mòduls. Per a més informació, aneu a la secció del <a href="@simpletest">mòdul Testing</a> del manual en línia.

en: Running tests
ca: Execució de les proves

en: Visit the <a href="@admin-simpletest">Testing page</a> to display a list of available tests. For comprehensive testing, select <em>all</em> tests, or individually select tests for more targeted testing. Note that it might take several minutes for all tests to complete. For more information on creating and modifying your own tests, see the <a href="@simpletest-api">Testing API Documentation</a> in the Drupal handbook.
ca: Aneu a la <a href="@admin-simpletest">pàgina de proves</a> per veure una llista de les proves disponibles. Per una prova completa, seleccioneu <em>totes</em> les proves, o seleccioneu-les individualment per proves més específiques. Tingueu en compte que pot trigar uns quants minuts per a completar totes les proves. Per a més informació per crear i modificar les vostres pròpies proves, aneu a la <a href="@simpletest-api">documentació de l'API de proves</a> del manual del Drupal.

en: After the tests run, a message will be displayed next to each test group indicating whether tests within it passed, failed, or had exceptions. A pass means that the test returned the expected results, while fail means that it did not. An exception normally indicates an error outside of the test, such as a PHP warning or notice. If there were failures or exceptions, the results will be expanded to show details, and the tests that had failures or exceptions will be indicated in red or pink rows. You can then use these results to refine your code and tests, until all tests pass.
ca: Després d'executar les proves, es mostrarà un missatge al costat de cada conjunt de proves indicant si la prova ha passat, ha fallat o ha llançat una excepció. Si ha passat significa que la prova ha retornat el resultat esperat, mentre que si ha fallat indica el contrari. Normalment, una excepció indica un error fora de l'abast de la prova, com pot ser un avís o una notificació de PHP. Si hi ha hagut errors o excepcions, els resultats s'expandiran i les proves que han tingut algun errors o excepcions, s'indicaran amb files de color vermell o rosa. Podeu utilitzar llavors aquests resultats per a refinar el vostre codi i les proves, fins que totes passin.

en: Administer tests
ca: Administra les proves

en: The test run finished in @elapsed.
ca: L'execució de la prova ha acabat en @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
ca: Utilitzeu el botó <em>Neteja l'entorn</em> per a netejar els fitxers i taules temporals.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
ca: El marc de treball de proves necessita que s'inhabiliti la restricció <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> del PHP. Comproveu la configuració del vostre servidor web o contacteu amb el vostre allotjament web.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
ca: No es pot instal·lar el marc de treball de proves perquè la biblioteca <a href="@curl_url">cURL</a> del PHP no està disponible.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@hash_url">hash</a> extension is disabled.
ca: No es pot instal·lar el marc de treball de proves perquè l'extensió <a href="@hash_url">hash</a> del PHP està inhabilitada.

en: PHP open_basedir restriction
ca: Restricció PHP open_basedir

en: Collapse
ca: Col·lapsa

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
ca: El marc de treball de proves requereix tenir disponible la classe DOMDocument. Comproveu l'ordre configure a la <a href="@link-phpinfo">pàgina d'informació de PHP</a>.

en: The HTML ID %id is unique.
ca: L'ID d'HTML %id és únic.

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
ca: S'ha trobat el text esperat a @field del missatge de correu electrònic: "@expected".

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
ca[0]: S'ha enviat 1 correu electrònic durant aquesta prova.
ca[1]: S'han enviat @count correus electrònics durant aquesta prova.

en: Current URL is @url.
ca: La URL actual és @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
ca: El títol de pàgina @actual és igual a @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
ca: El títol de pàgina @actual no és igual a @expected.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
ca: Resposta HTTP no esperada !code, actual !curl_code

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
ca: %type: !message a %function (línia %line de %file).

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
ca: El marc de treball de proves necessita que el límit de memòria del PHP sigui com a mínim de %memory_minimum_limit. El valor actual és %memory_limit. <a href="@url">Seguiu aquests passos per a continuar</a>.
