SimpleTest (7.x-2.1) - en to hu translation catalogue (145 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Group
hu: Csoport

en: List
hu: Lista

en: Actions
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Test
hu: Teszt

en: Message
hu: Üzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: Settings
hu: Beállítások

en: URL
hu: Webcím

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Not found
hu: Nem található

en: Line
hu: Sor

en: General
hu: Általános

en: Method
hu: Mód

en: Basic
hu: Alap

en: Role
hu: Szerepkör

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Function
hu: Függvény

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Browser
hu: Böngésző

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Results
hu: Eredmények

en: Testing
hu: Tesztelés

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Exception
hu: Kivétel

en: Expand
hu: Kiterjeszt

en: HTTP authentication
hu: HTTP azonosítás

en: Found the @submit button
hu: @submit nyomógomb megtalálható

en: Failed to set field @name to @value
hu: @name mező @value értékre állítása sikertelen

en: No temporary directories to remove.
hu: Nincs eltávolítandó ideiglenes könyvtár.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
hu: A Drupal alapcsomag és a bekapcsolt modulok tesztelése. A tesztekkel ellenőrizhető, hogy a webhely programkódja az elvárt módon működik-e.

en: Any
hu: Bármelyik

en: About
hu: Leírás

en: Pass
hu: Átment

en: Fail
hu: Sikertelen

en: No test results to display.
hu: Nincs megjeleníthető teszteredmény.

en: Uses
hu: Használat

en: Digest
hu: Kivonat

en: Created content type %type.
hu: %type tartalomtípus létre lett hozva.

en: User created with name %name and pass %pass
hu: %name nevű, %pass jelszavú felhasználó létrejött

en: Created permissions: @perms
hu: Létrejött jogosultságok: @perms

en: Invalid permission %permission.
hu: %permission érvénytelen jogosultság.

en: Username field found.
hu: A felhasználói név mező megtalálható.

en: Password field found.
hu: A jelszó mező megtalálható.

en: !method @url returned @status (!length).
hu: !method @url visszatérési értéke @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
hu: „@path” útvonalon érvényes HTML található

en: Parsed page successfully.
hu: Az oldal sikeresen fel lett dolgozva.

en: Found the requested form fields at @path
hu: A kért mezők @path útvonalon megtalálhatók

en: Found field by name @name
hu: @name nevű mező létezik

en: Did not find field by name @name
hu: @name nevű mező nem található

en: Found field by id @id
hu: @id azonosítójú mező létezik

en: Did not find field by id @id
hu: @id azonosítójú mező nem található

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
hu: A HTTP válasz várt értéke !code, a jelenlegi érték !curl_code

en: Tests
hu: Tesztek

en: Run tests
hu: Tesztek futtatása

en: Clean test environment
hu: Tesztkörnyezet kitisztítása

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
hu: Eltávolítja a korábbi sikertelen tesztek után visszamaradt, nevében „simpletest” előtagot tartalmazó táblákat és az ideiglenes könyvtárakat. Ez a lehetőség a teszteket író fejlesztők számára készült.

en: Clean environment
hu: Tiszta tesztkörnyezet

en: No tests to display.
hu: Nincs megjeleníthető teszt.

en: @pass, @fail, and @exception
hu: @pass, @fail és @exception

en: No test(s) selected.
hu: Nem lett teszt kiválasztva.

en: Processing test @num of @max - %test.
hu: @num / @max – %test teszt feldolgozása.

en: Processed test @num of @max - %test.
hu: @num / @max – %test teszt feldolgozva.

en: 1 pass | @count passes
hu[0]: 1 átment
hu[1]: @count átment

en: 1 fail | @count fails
hu[0]: 1 sikertelen
hu[1]: @count sikertelen

en: 1 exception | @count exceptions
hu[0]: 1 kivétel
hu[1]: @count kivétel

en: PHP DOMDocument class
hu: PHP DOMDocument osztály

en: Provides a framework for unit and functional testing.
hu: Egy keretrendszert ad az egységek és működésük teszteléséhez.

en: Created role of name: @name, id: @rid
hu: Létrehozott szerepkör: @name, azonosító: @rid

en: User %name successfully logged in.
hu: %name felhasználó sikeresen bejelentkezett.

en: Raw "@raw" found
hu: „@raw” nyers adat megtalálható

en: Raw "@raw" not found
hu: „@raw” nyers adat nem található

en: "@text" found
hu: „@text” megtalálható

en: "@text" not found
hu: „@text” nem található

en: Pattern "@pattern" found
hu: „@pattern” minta megtalálható

en: Pattern "@pattern" not found
hu: „@pattern” minta nem található

en: Checkbox field @id is checked.
hu: @id jelölőnégyzet be van jelölve.

en: Checkbox field @id is not checked.
hu: @id jelölőnégyzet nincs bejelölve.

en: Verbose message
hu: Részletes üzenet

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
hu: A futtatni kívánt tesztek kiválasztása. A tesztek a <em>Tesztelésre</em> kattintva indíthatók.

en: All (@count)
hu: Mind (@count)

en: Pass (@count)
hu: Átment (@count)

en: Fail (@count)
hu: Sikertelen (@count)

en: Return to list
hu: Vissza a listához

en: Clear results after each complete test suite run
hu: Eredmények törlése minden sikeres tesztcsomag-futtatás után

en: Provide verbose information when running tests
hu: Részletes információ megjelenítése a teszek futása közben

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
hu: A részletes adatok a szokásos visszaigazoló üzenetekkel együtt jelennek meg, és hasznosak hibakeresés közben. A részletes adatok minden tesztcsomag futtatása után törlődnek. Az adatok nagyon részletesek, csak hibakeresés esetén ajánlott a megjelenítésük.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
hu: A SimpleTest böngésző tesztelés közben HTTP azonosítást használ. Hasznos, ha a webhelyen HTTP azonosítás használatos.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
hu: @pass, @fail, @exception és @debug

en: The test run did not successfully finish.
hu: Sikertelen teszt.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
hu: Az eredmények törlése kikapcsolt, ezért a teszteredmények nem törölhetők.

en: No leftover tables to remove.
hu: Nem maradt hátra eltávolítható tábla.

en: 1 debug message | @count debug messages
hu[0]: 1 hibakereső üzenet
hu[1]: @count hibakereső üzenet

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
hu[0]: 1 teszteredmény el lett távolítva.
hu[1]: @count teszteredmény el lett távolítva.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
hu[0]: 1 maradék tábla el lett távolítva.
hu[1]: @count maradék tábla el lett távolítva.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
hu[0]: 1 ideiglenes könyvtár el lett távolítva.
hu[1]: @count ideiglenes könyvtár el lett távolítva.

en: Test result
hu: Teszteredmény

en: View result of tests.
hu: A tesztek eredményének megtekintése.

en: Value @value is TRUE.
hu: @value értéke IGAZ.

en: Value @value is FALSE.
hu: @value értéke HAMIS.

en: Value @value is NULL.
hu: @value értéke NULL.

en: Value @value is not NULL.
hu: @value értéke nem NULL.

en: Value @first is equal to value @second.
hu: @first értéke egyenlő @second értékével.

en: Value @first is not equal to value @second.
hu: @first értéke nem egyenlő @second értékével.

en: Value @first is identical to value @second.
hu: @first értéke azonos @second értékével.

en: Value @first is not identical to value @second.
hu: @first értéke nem azonos @second értékével.

en: The test did not complete due to a fatal error.
hu: Végzetes hiba miatt a teszt nem tudott lefutni.

en: Link with label %label found.
hu: %label szövegű hivatkozás megtalálható.

en: Link with label %label not found.
hu: %label szövegű hivatkozás nem található.

en: Link containing href %href found.
hu: %href href attribútummal rendelkező hivatkozás megtalálható.

en: No link containing href %href found.
hu: Egyetlen hivatkozás sem tartalmaz %href értékű href attribútumot.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
hu: %label szövegű (@url_target) hivatkozra kattintva lett @url_before hivatkozásról

en: Option @option for field @id is selected.
hu: @id mező @option lehetősége lett kiválasztva.

en: Option @option for field @id is not selected.
hu: @id @option lehetősége nem lett kiválasztva.

en: By default SimpleTest will clear the results after they have been viewed on the results page, but in some cases it may be useful to leave the results in the database. The results can then be viewed at <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. The test ID can be found in the database, simpletest table, or kept track of when viewing the results the first time. Additionally, some modules may provide more analysis or features that require this setting to be disabled.
hu: A <em>SimpleTest</em> alapértelmezés szerint törli az eredményeket, miután azok megjelentek a teszteredmények oldalán, de esetenként hasznos lehet megőrizni ezeket az adatbázisban. Ekkor az eredmények megtekinthetők az <em>admin/config/development/testing/[tesztazonosító]</em> oldalon. A tesztazonosító megtalálható az adatbázis simpletest táblájában, és megjelenik az eredmények első megtekintésekor. Egyes elemzéseket készítő, vagy további funkciókat kínáló modulok működése megkívánja, hogy ez a beállítás ki legyen kapcsolva.

en: GSS negotiate
hu: GSS kapcsolódás

en: Any safe
hu: Bármelyik biztonságos

en: The Testing module provides a framework for running automated unit tests. It can be used to verify a working state of Drupal before and after any code changes, or as a means for developers to write and execute tests for their modules. For more information, see the online handbook entry for <a href="@simpletest">Testing module</a>.
hu: A <em>Testing</em> modul egy automatizált egységtesztek futtatását lehetővé tevő keretrendszer. Segítségével felmérhető a Drupal működőképessége kódmódosítások előtt és után, vagy használható arra, hogy a fejlesztők a moduljaik tesztelésére alkalmas teszteket írjanak és futtassanak. További tudnivaló az online kézikönyv <a href="@simpletest">Testing modul</a> oldalán található.

en: Running tests
hu: Tesztek futtatása

en: Visit the <a href="@admin-simpletest">Testing page</a> to display a list of available tests. For comprehensive testing, select <em>all</em> tests, or individually select tests for more targeted testing. Note that it might take several minutes for all tests to complete. For more information on creating and modifying your own tests, see the <a href="@simpletest-api">Testing API Documentation</a> in the Drupal handbook.
hu: A <a href="@admin-simpletest">Tesztek oldala</a> mutatja az elérhető teszteket. A teljeskörű tesztelés indításához a <em>mind</em> opciót kell választani, de lehetséges célzottan is tesztelni egyenként futtatott tesztek segítségével. A tesztek futtatása percekig is eltarthat. További információk saját tesztek létrehozásáról és módosításáról a Drupal kézikönyv <a href="@simpletest-api">Testing API dokumentációjában</a>.

en: After the tests run, a message will be displayed next to each test group indicating whether tests within it passed, failed, or had exceptions. A pass means that the test returned the expected results, while fail means that it did not. An exception normally indicates an error outside of the test, such as a PHP warning or notice. If there were failures or exceptions, the results will be expanded to show details, and the tests that had failures or exceptions will be indicated in red or pink rows. You can then use these results to refine your code and tests, until all tests pass.
hu: A teszt futása után minden tesztcsoport mellett megjelenik egy üzenet, amely jelzi, hogy a teszteset sikeres vagy sikertelen volt, illetve hogy kivételekkel futott-e le. A sikeres teszteset a várt eredményt hozta, a sikertelen pedig nem. A kivétel többnyire azt jelzi, hogy hiba történt a teszten kívül, például PHP-figyelmeztetés vagy értesítés. Ha a teszt sikertelen volt, vagy kivételekkel futott le, a teszteredmények kinyitva láthatók, és a sikertelen, vagy kivételekkel lefutott tesztekre vonatkozó sorok piros vagy rózsaszín háttérrel jelennek meg. Az eredmények segítségével a kód és a teszt javítandó mindaddig, amíg minden teszteset sikeresen le nem fut.

en: Administer tests
hu: Tesztek adminisztrációja

en: The test run finished in @elapsed.
hu: A tesztelés @elapsed idő alatt futott le.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
hu: A <em>Tesztkörnyezet tisztítása</em> gomb megnyomásával törölhetők az ideiglenes fájlok és adatbázistáblák.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
hu: A tesztelési keretrendszer működéséhez szükséges a PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> korlátozásának kikapcsolása. Ellenőrizni kell a webkiszolgáló beállításait, vagy felvenni a kapcsolatot a tárhelyszolgáltatóval.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
hu: A tesztelési keretrendszer nem telepíthető, mert a PHP <a href="@curl_url">cURL</a> könyvtára nem érhető el.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@hash_url">hash</a> extension is disabled.
hu: A tesztelési keretrendszer nem telepíthető, mert a PHP <a href="@hash_url">hash</a> kiterjesztése ki van kapcsolva.

en: PHP open_basedir restriction
hu: PHP open_basedir korlátozás

en: Collapse
hu: Összecsuk

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
hu: A tesztelési keretrendszer működéséhez a DOMDocument osztály szükséges. A <a href="@link-phpinfo">PHP info oldalon</a> ellenőrizni kell a configure parancsot.

en: The HTML ID %id is unique.
hu: %id HTML id attribútum egyedi.

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
hu: Várt szöveg található az e-mail @field mezejében: „@expected”.

en: 1 e-mail was sent during this test. | @count e-mails were sent during this test.
hu[0]: A teszt során 1 e-mail lett elküldve.
hu[1]: A teszt során @count e-mail lett elküldve.

en: Current URL is @url.
hu: A jelenlegi webcím @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
hu: A jelenlegi oldal címe @actual, amely megegyezik az elvárt @expected értékkel.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
hu: A jelenlegi oldal címe @actual, amely nem egyezik meg az elvárt @unexpected értékkel.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
hu: A HTTP válasz nem várt értéke !code, a jelenlegi érték !curl_code

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
hu: %type: !message %function függvényben (%file %line sor).

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
hu: A tesztrendszer a memóriakorlát legalább %memory_minimum_limit értékre állítását igényli. A jelenlegi érték: %memory_limit. <a href="@url">A folytatáshoz követni kell ezeket a lépéseket</a>.
