SimpleTest (7.x-2.1) - en to ro translation catalogue (87 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Group
ro: Grup

en: List
ro: Listă

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Message
ro: Mesaj

en: Password
ro: Parolă

en: Settings
ro: Setări

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Line
ro: Linie

en: Method
ro: Metodă

en: Basic
ro: Simplu

en: Role
ro: Rol

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Function
ro: Funcţie

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Results
ro: Rezultate

en: Testing
ro: Testare

en: Exception
ro: Excepţie

en: Expand
ro: Expandare

en: HTTP authentication
ro: autentificare HTTP

en: -n/a-
ro: -n/d-

en: Found the @submit button
ro: A fost găsit butonul @submit

en: No temporary directories to remove.
ro: Nici un director temporar de eliminat.

en: Any
ro: Orice

en: About
ro: Despre

en: Pass
ro: Trecut

en: Fail
ro: Eşuat

en: No test results to display.
ro: Nu sunt rezultate teste de afişat.

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Digest
ro: Rezumat

en: Created content type %type.
ro: A fost creat conţinutul de tipul %type.

en: User created with name %name and pass %pass
ro: A fost creat utilizatorul cu numele %name şi parola %pass

en: Created permissions: @perms
ro: Au fost create permisiunile: @perms

en: Invalid permission %permission.
ro: Permisiune invalidă %permission.

en: Username field found.
ro: Câmp nume utilizator găsit

en: Password field found.
ro: Câmp parolă găsit

en: !method @url returned @status (!length).
ro: !method @url a returnat @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
ro: HTML valid găsit la "@path"

en: Parsed page successfully.
ro: Pagina a fost analizată cu succes.

en: Tests
ro: Teste

en: Run tests
ro: Rulare teste

en: Clean test environment
ro: Curățați mediul de test

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
ro: Șterge tabelele cu prefixul "simpletest" și directoarele temporare care au rămas în urma testelor eșuate. Aceasta este destinată dezvoltatorilor atunci cânde creează teste.

en: Clean environment
ro: Curățați mediul

en: No tests to display.
ro: Nici un test de afișat.

en: Processing test @num of @max - %test.
ro: Test în curs de execuție @num din @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
ro: Test rulat @num din @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
ro[0]: 1 a trecut
ro[1]: @count au trecut

en: 1 fail | @count fails
ro[0]: 1 a eșuat
ro[1]: @count au eșuat

en: 1 exception | @count exceptions
ro[0]: 1 excepție
ro[1]: @count excepții

en: PHP DOMDocument class
ro: Clasa PHP DOMDocument

en: Provides a framework for unit and functional testing.
ro: Oferă un framework pentru testare funcțională și unitară.

en: "@text" found
ro: "@text" găsit

en: "@text" not found
ro: "@text" nu a fost găsit

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
ro: Selectați testul(ele) sau grupul(urile) de test(e) pe care ați dori să le rulați, apoi faceți clic pe <em>Rulare teste</em>.

en: All (@count)
ro: Tot (@count)

en: Pass (@count)
ro: Reușite (@count)

en: Fail (@count)
ro: Eșuate (@count)

en: Return to list
ro: Înapoi la listă

en: Clear results after each complete test suite run
ro: Șterge rezultatele după fiecare lansare a unei serii de teste complete

en: Provide verbose information when running tests
ro: Oferă informații verbale atunci când rulează testele

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
ro: Datele verbale vor fi tipărite împreună cu afirmațiile standard și sunt folositore pentru depanare. Datele verbale vor fi șterse între fiecare suite de teste rulate. Afișarea datele verbale este foarte detaliată și ar trebui folosită doar în timpul depanării.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
ro: Configurările HTTP auth care sunt folosite de către browserul SimpleTest în timpul testărilor. Este folosit atunci când situl solicită autentificare basic HTTP.

en: The test run did not successfully finish.
ro: Testul nu s-a terminat cu succes.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
ro: Ștergerea rezultatelor este dezactivată și tabelul cu rezultatele testului nu va fi golit.

en: No leftover tables to remove.
ro: Nici un tabel rămas de eliminat.

en: 1 debug message | @count debug messages
ro[0]: 1 mesaj depanare
ro[1]: @count mesaje depanare

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
ro[0]: 1 rezultat de test eliminat.
ro[1]: @count rezultate de test eliminate.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
ro[0]: 1 tabel rămas eliminat.
ro[1]: @count tabele rămase eliminate.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
ro[0]: 1 director temporar eliminat.
ro[1]: @count directoare temporare eliminate.

en: Test result
ro: Rezultatul testului

en: GSS negotiate
ro: Negociere GSS

en: Any safe
ro: Orice condiții de siguranță

en: Running tests
ro: Rulare teste

en: After the tests run, a message will be displayed next to each test group indicating whether tests within it passed, failed, or had exceptions. A pass means that the test returned the expected results, while fail means that it did not. An exception normally indicates an error outside of the test, such as a PHP warning or notice. If there were failures or exceptions, the results will be expanded to show details, and the tests that had failures or exceptions will be indicated in red or pink rows. You can then use these results to refine your code and tests, until all tests pass.
ro: După ce testele rulează, un mesaj va fi afișat lângă fiecare grup de teste indicând dacă testele din ele au trecut, au eșuat sau au avut excepții. O trecere înseamnă că testul a returnat rezultatele așteptate, în timp ce eșuarea înseamnă că nu. O excepție indică în mod normal o eroare în afara testului, precum o atenționare sau o notificare PHP. Dacă au existat eșecuri sau excepții, rezultatele vor fi extinse pentru a arăta detaliile, iar testele care au avut eșecuri sau excepții vor fi marcate în rânduri roșii sau roz. Puteți apoi utiliza aceste rezultate pentru perfecționarea codului și testelor dumneavoastră până când toate testele trec.

en: Administer tests
ro: Administrare teste

en: The test run finished in @elapsed.
ro: Rularea testului s-a efectuat în @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
ro: Folosiți butonul <em>Curățați mediul</em> pentru a curăța fișierele și tabelele temporare.

en: PHP open_basedir restriction
ro: Restricție PHP open_basedir

en: Collapse
ro: Restrângeți

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
ro: %type: !message în %function (linia %line din %file).
