SimpleViews (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Path
id: Jalur

en: Display
id: Tampilan

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Add view
id: Tambah view

en: By
id: Oleh

en: Oldest first
id: Tertua dulu

en: Newest first
id: Mulai dari terbaru

en: Delete view
id: Hapus view
