SimpleViews (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: edit
nl: bewerken

en: Path
nl: Pad

en: Display
nl: Weergeven

en: Are you sure you want to delete %title?
nl: Weet u zeker dat u %title wilt verwijderen?

en: Add view
nl: Overzicht toevoegen

en: By
nl: Door

en: Edit view
nl: Overzicht bewerken

en: All posts
nl: Alle inzendingen

en: Oldest first
nl: Oudste eerst

en: Newest first
nl: Nieuwste eerst

en: Simple views
nl: Eenvoudige views

en: Manage views.
nl: Views beheren.

en: Delete view
nl: Overzicht verwijderen

en: The human-readable description of the {simpleviews} item.
nl: De beschrijving van het {simpleviews}-item.
