SimpleViews (7.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (42 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: edit
cs: upravit

en: Path
cs: Cesta

en: Display
cs: Zobrazit

en: Are you sure you want to delete %title?
cs: Určitě odstranit %title?

en: Add view
cs: Přidat pohled

en: By
cs: Od

en: Edit view
cs: Upravit pohled

en: All posts
cs: Všechny příspěvky

en: Stores custom links to be added to nodes.
cs: Ukládá vlastní odkazy pro přidání k uzlům.

en: Oldest first
cs: Od nejstarších

en: Newest first
cs: Nejnovější první

en: No items have been added.
cs: Žádné položky nebyly přidány.

en: !type posts
cs: Příspěvky !type

en: Sorted
cs: Řazeno

en: By title
cs: Podle názvu

en: By number of hits
cs: Podle počtu přístupů

en: By rating
cs: Podle hodnocení

en: As a
cs: Jako

en: List of full posts
cs: Seznam celých příspěvků

en: List of teasers
cs: Seznam upoutávek

en: List of titles
cs: Seznam názvů

en: Let visitors filter the page
cs: Umožnit návštěvníkům filtrovat stránku

en: The date posts were written
cs: Datum napsání příspěvků

en: The author of the post
cs: Autor příspěvku

en: Add an RSS feed
cs: Přidat RSS zdroj

en: Create a sidebar widget
cs: Vytvořit widget do postranního panelu

en: Your item was deleted.
cs: Položka byla odstraněna.

en: Manage views.
cs: Spravovat pohledy

en: Delete view
cs: Vymazat pohled

en: The URL of the {simpleviews} item.
cs: URL položky {simpleviews}.

en: The human-readable description of the {simpleviews} item.
cs: Popis {simpleviews} (pro čtenáře)

en: The text to display at the top of the {simpleviews} item.
cs: Text, který se zobrazí v horní části stránky {simpleviews}.

en: The output style of the listing {simpleviews} item.
cs: Vzhled výstupu seznamu {simpleviews}

en: The optional type of argument to generate beneath this {simpleviews} item.
cs: Volitelný typ argumentu, který se vygeneruje pod {simpleviews}.

en: An easy-to-use tool for bulding content listing pages.
cs: Nástroj umožňující snadné vytváření stránek se seznamy obsahu.
