SimpleViews (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: edit
hi: संपादन करें

en: Path
hi: मार्ग

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Add view
hi: दृश्य जोड़ें

en: By
hi: द्वारा

en: Edit view
hi: दृश्य सम्पादन

en: Oldest first
hi: पहले सबसे पुराना

en: Newest first
hi: पहले सबसे नया
