SimpleViews (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: edit
oc: modificar

en: Path
oc: Camin

en: Display
oc: Afichatge

en: Are you sure you want to delete %title?
oc: Sètz segur que volètz suprimir %title ?

en: By
oc: Per

en: Edit view
oc: Modificar la vista

en: Oldest first
oc: Los mai ancians d'en primièr

en: Newest first
oc: Las mai recents d'en primièr
