SimpleViews (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: edit
pt: editar

en: Display
pt: Mostrar

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar %title?

en: Add view
pt: Adicionar view

en: By
pt: Por

en: Edit view
pt: Editar visualização

en: Oldest first
pt: Os mais antigos primeiro

en: Newest first
pt: Mais recentes primeiro

en: Delete view
pt: Eliminar view
