Simple Views Field (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Title
id: Judul

en: more
id: selengkapnya

en: Display
id: Tampilan

en: term
id: istilah

en: All
id: Semua

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Term
id: Istilah

en: Sort order
id: Urutan sortir

en: group
id: grup

en: Table
id: Tabel

en: Filters
id: Filter

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: in
id: dalam

en: Sort criteria
id: Urutkan kriteria

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Apply
id: Terapkan

en: Sort
id: Urutkan

en: Use pager
id: Gunakan halaman

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
