Simplicity (7.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Help
fa: راهنما

en: Bottom
fa: پایین

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Widget
fa: ساختار

en: Featured
fa: ویژه

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم
