Simplicity (7.x-1.5) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Help
de: Hilfe

en: Bottom
de: Unten

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Widget
de: Steuerelement

en: loading
de: ladend

en: Content top
de: Inhalt oben

en: Featured
de: Hervorheben

en: Content bottom
de: Inhalt unten

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: Sidebar first
de: Erste Seitenleiste

en: Secondary menu
de: Sekundärmenü

en: Sidebar second
de: Zweite Seitenleiste

en: Page @start of @end
de: Seite @start von @end
