Simpliste (7.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Forms
ar: الاستمارات

en: Home
ar: الرئيسية

en: Pages
ar: الصفحات

en: Content
ar: المحتوى

en: Development
ar: التطوير

en: Comments
ar: التعليقات

en: Help
ar: المساعدة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Footer message
ar: التذييل

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Send
ar: أرسل

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Featured
ar: متميز

en: Search this site
ar: ابحث في هذا الموقع

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: All pages except those listed
ar: كل الصفحات باستثناء تلك المدرجة في القائمة

en: Only the listed pages
ar: فقط الصفحات المدرجة في القائمة

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: حدد الصفحات باستخدام المسارات الخاصة بها، أدخل مسار واحد في كل سطر. العلامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. مثلاً %blog لمسار المدونة و %blog-wildcard لأي مدونة شخصية. %front هي الصفحة الرئيسية.
