Simpliste (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (28 entries)

en: Forms
da: Formularer

en: Home
da: Hjem

en: Pages
da: Sider

en: Content
da: Indhold

en: Development
da: Udvikling

en: Comments
da: Kommentarer

en: Help
da: Hjælp

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Footer message
da: Sidefod

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Add new comment
da: Tilføj kommentar

en: Display breadcrumb
da: Vis brødkrummesti

en: Breadcrumb separator
da: Adskillelse mellem brødkrummer

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Content top
da: Indhold top

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Featured
da: Anbefalet

en: Content bottom
da: Indhold bund

en: Search this site
da: Søg på sitet

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
da: Tilføj indholdets titel i slutningen af brødkrummestien

en: Skins
da: Overflader

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: All pages except those listed
da: Alle sider undtagen de nævnte

en: Only the listed pages
da: Kun de viste sider

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.
