Simpliste (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Forms
de: Formulare

en: Home
de: Startseite

en: Pages
de: Seiten

en: Content
de: Inhalt

en: Development
de: Entwicklung

en: Comments
de: Kommentare

en: Help
de: Hilfe

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Footer message
de: Fußzeile

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Send
de: Senden

en: Add new comment
de: Neuen Kommentar hinzufügen

en: Display breadcrumb
de: Pfadnavigation anzeigen

en: Breadcrumb separator
de: Pfadnavigation-Trennzeichen

en: Sidebar
de: Seitenleiste

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Content top
de: Inhalt oben

en: Miscellaneous
de: Diverses

en: Featured
de: Hervorheben

en: Content bottom
de: Inhalt unten

en: Search this site
de: Diese Website durchsuchen

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
de: Fügt den Titel am Ende der Pfadnavigation hinzu

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: Page Layout
de: Seitenlayout

en: Secondary menu
de: Sekundärmenü

en: All pages except those listed
de: Alle Seiten außer den angegebenen

en: Only the listed pages
de: Nur die aufgelisteten Seiten

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
de: Geben Sie Seiten an, indem Sie deren Pfade angeben, ein Pfad pro Zeile. Das Zeichen ‚*’ ist ein Platzhalter. Beispiele für Pfade sind %blog für die Blog-Seite und %blog-wildcard für jeden persönlichen Blog. %front ist die Startseite.

en: Sidebar position
de: Seitenleistenposition
