Simpliste (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Content
fa: محتوا

en: Development
fa: توسعه

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Help
fa: راهنما

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Footer message
fa: پیغام پاورقی

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Send
fa: ارسال

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Miscellaneous
fa: متفرقه

en: Featured
fa: ویژه

en: Search this site
fa: جستجو در این سایت

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: All pages except those listed
fa: همه صفحه‌ها به جز صفحه‌های لیست شده.

en: Only the listed pages
fa: تنها در صفحه‌های لیست شده.

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fa: صفحه‌ها را با استفاده از مسیر آنها به ازای هر خط یک  مسیر را مشخص کنید. حرف '*' کاراکتر عام است. به عنوان مثال از: %blog برای صفحه‌ها وبلاگ، از %blog-wildcard برای صفحه‌ها وبلاگ شخصی و از %front برای صفحه اول سایت استفاده کنید.
