Simpliste (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Forms
hi: फ़ार्म

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Development
hi: उद्विकास

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Help
hi: मदद

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Footer message
hi: पाद संदेश

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Send
hi: भेजें

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Sidebar
hi: साइडबार

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Content top
hi: विषय सूची - ऊपर

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Content bottom
hi: विषय सूची - नीचे

en: Search this site
hi: साईट में खोजें

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम
