Simpliste (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Pages
nl: Pagina's

en: Content
nl: Inhoud

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Comments
nl: Reacties

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Footer message
nl: Voettekst

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Send
nl: Versturen

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Display breadcrumb
nl: Kruimelpad weergeven

en: Breadcrumb separator
nl: Scheidingsteken kruimelpad

en: Sidebar
nl: Zijbalk

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Content top
nl: Bovenkant inhoud

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Featured
nl: Aanbevolen

en: Content bottom
nl: Onderkant inhoud

en: Search this site
nl: Zoek door deze site

en: Append the content title to the end of the breadcrumb
nl: De titel aan het einde van het kruimelpad toevoegen

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: All pages except those listed
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: Only the listed pages
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Specificeer pagina's door hun paden te gebruiken. Gebruik één regel per pad. Gebruik eventueel '*' als jokerteken. Voorbeeldpaden zijn %blog voor de blog pagina en %blog-* voor iedere persoonlijke blog. %front is de voorpagina.
